Początek rozgrywek PKO Ekstraklasy obfituje w wyniki remisowe. Nie inaczej było w Białymstoku, gdzie tamtejsza Jagiellonia mierzyła się z Lechią Gdańsk. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 a obie bramki padły po przerwie.

Od początku meczu można było dostrzec sporo niedokładności w grze obu zespołów. Pierwszą dogodną sytuację miała Jagiellonia, kiedy to w 12. minucie po wrzutce Martina Pospisila głową uderzał Błażej Augustyn, lecz w tej sytuacji na posterunku był Alomerović. Lechia również miała swoją sytuację, w 26. minucie Tomasz Makowski wrzucił piłkę w pole karne a tam najlepiej odnalazł się Łukasz Zwoliński, który celnym strzałem głową zmusił do interwencji Xaviera Dziekońskiego.

W 30. minucie mogło być 1:0 dla Jagielloni, Fiodor Cernych wycofał piłkę z bocznego sektora do Jesusa Imaza, który oddał strzał zza pola karnego, ale minimalnie tuż obok słupka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 52. minucie obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu. Podanie na prawym skrzydle otrzymał Joseph Ceesay, który popędził prawą stroną i precyzyjnie wrzucił piłkę w pole karne, tam Zwoliński ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź "Jagi" nie musieliśmy zbyt długo czekać, już w 55. minucie na tablicy wyników widniał wynik remisowy. Taras Romańczuk zagrał na prawą stronę do Cernycha, który przytomnie zagrał wzdłuż szesnastki do Imaza a ten umieścił piłkę w siatce.

Gdyby centra z 79. minuty wpadła do bramki, obejrzelibyśmy jedną z bardziej niecodziennych bramek. Mateusz Żukowski wrzucił piłkę z prawej flanki a piłka odbiła się od poprzeczki, zupełnie zaskoczony w tej sytuacji był Dziekoński. W 90. minucie Alomerović uratował Lechii remis, wrzucona piłka przez Pospisila w pole karne wylądowała na głowie Andrzeja Trubehy i tylko interwencja bramkarza uratowała gdańszczan. Mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

0:1 52' Łukasz Zwoliński

1:1 55' Jesus Imaz

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Pazdan, Augustyn, Puerto – Přikryl, Pospisil, Romanczuk, Nastić (83. Wdowik) – Mystkowski (56. Struski), Imaz – Cernych (56. Trubeha).

Lechia Gdańsk: Alomerovic – Kopacz, Nalepa, Maloča, Conrado – Makowski – Ceesay (68. Żukowski), Kałuziński (61. Biegański), Kubicki, Durmus (81. Gajos) – Zwoliński (81. F. Paixao).

Kartki: Cernych, Přikryl – Conrado

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)