Zawisza Bydgoszcz walczy o awans do 3 ligi gr. II. Klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca! To Piotr Kołc, architekt promocji do 2 ligi Sokoła Ostróda, a ostatnio członek sztabu szkoleniowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.


Piotr Kołc został nowym trenerem Zawiszy Bydgoszcz, który aspiruje do awansu do 3 ligi gr. II. Opiekun niebiesko-czarnych ma 34 lata, a ostatnio był w sztabie szkoleniowym Podbeskidzia Bielsko-Biała, beniaminka PKO Ekstraklasy.  Tam pełnił funkcję asystenta Krzysztofa Bredę, a wcześniej wywalczył awans z Sokołem Ostróda do 2 ligi

Nowy opiekun Zawiszy urodził się w Gdańsku. Jako zawodnik występował na pozycji pomocnika, a pierwsze kroki w piłkarskim rzemiośle stawiał w Polonii Gdańsk. Kolejnym klubem w jego karierze była Cartusia Kartuzy. Ponadto grał także w Pogoni Szczecin, Jezioraku Iława oraz Gryfie Wejherowo, gdzie spędził ponad osiem lat.

-Moja filozofia gry opiera się na tym, aby grać ofensywnie i agresywnie w odbiorze piłki. Chciałbym, aby drużyna w ten sposób się prezentowała. Oczywiście oglądałem mecze z poprzedniej rundy i mam swoje wnioski.  Natomiast to jak będziemy grali pokaże czas. Muszę poznać zawodników, ich możliwości i w jaki sposób są w stanie funkcjonować na boisku, dopiero wtedy będę mógł ocenić ich potencjał. Mogę zakładać różne scenariusze, natomiast może się okazać, że będzie potrzebna inna koncepcja. Dlatego dobrze, że jest okres zimowy. Jest dużo czasu. Piłkarze będą poznawać mnie, ja ich. Wtedy znajdziemy odpowiedni środek, aby przede wszystkim zwyciężać - powiedział Piotr Kołc na łamach oficjalnej strony klubu.


Foto: Zawisza Bydgoszcz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.