Jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań ostatniej już 30. kolejki rundy zasadniczej PKO BP Ekstraklasy było starcie Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice, gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę a cały mecz zakończył się zwycięstwem gości 0-2. (0-1).

Piast Gliwice w przypadku zwycięstwa w Białymstoku rundę zasadniczą kończyłby z taką samą ilością punktów jak w poprzednim sezonie. W 22. minucie spotkania Piast stanął przed szansą objęcia prowadzenia kiedy to w polu karnym powalony został Martin Konczkowski. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Parzyszek

Chwilę później mocno z woleja uderzał Sebastian Milewski, jednakże jego strzał ofiarną interwencją zablokował obrońca Jagiellonii Białystok Ivan Runje. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Parzyszek ponownie mógł wpisać się na listę strzelców po tym jak przechwycił zbyt słabe podanie do Bartosza Węglarza, jednakże nie zdołał wygrać pojedynku jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 61. minucie spotkania okazję do wyrównania zmarnował Jesus Imaz, którego strzał jedynie ostęplował słupek bramki Frantiska Placha. Na siedemnaście minut przed końcem spotkania za drugą żółtą kartę z boiska wyrzucony został Ariel Borysiuk, "Jaga" musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym sfaulowany został Tomasz Jodłowiec a piłkę do bramki z rzutu karnego wpakował Tom Hateley.

Spotkanie dobiegło końca i Piast Gliwice dopisał do swojego konta kolejne trzy oczka dzięki czemu rundę zasadniczą zakończył z taką samą zdobyczą punktową co rok temu i z identyczną stratą do lidera a wszyscy doskonale pamiętają jak zakończył się ubiegły sezon. Jagiellonia do fazy play-off przystępować będzie z siódmej pozycji do lidera tracąc szesnaście oczek.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0-2 (0-1)