Spotkanie 32. kolejki Lotto Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej zakończyło się zwycięstwem Piasta Gliwice nad Zagłębiem Lubin wynikiem 1-0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Piotr Parzyszek.

Pierwsza połowa należała do Piasta Gliwice, którzy po 20 minutach gry zdobyli bramkę. Strzelcem okazał się być Piotr Parzyszek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie kolegi z drużyny. Zawodnik nożycami wpakował piłkę do siatki Zagłębia Lubin. Po minucie od zdobytej bramki gospodarze wtorkowego meczu musieli radzić sobie w dziewiątkę.

Czerwoną kartkę otrzymał Jorge Felix, który niefortunnie kopnął Alana Czerwińskiego. Mimo wszystko arbiter tego meczu postanowił wyrzucić zawodnika Piasta z boiska. Tej przewagi nie wykorzystali zawodnicy gości. Arbiter przy prowadzeniu Piasta zakończył pierwszą część meczu.

W drugiej części spotkania Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Zawodnicy gości mieli parę okazji by zmienić wynik, lecz niemal wszystko kończyło się fiaskiem. Wiele akcji było rozgrywanych na środku boiska. Niestety spotkanie przypominało czasem typowy mecz w naszej rodzimej Ekstraklasie. Piast grający w osłabieniu dobrze radził sobie w szykach defensywnych.

Nie pozwalał gościom z Lubina zdobyć wyrównującej bramki. Mecz powoli dobiegał końca, a kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach nie mogli zobaczyć bramki ani z jednej ani z drugiej strony. Sędzia główny doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty. Gra nie zmieniła się, a Piast skutecznie bronił korzystnego wyniku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta 1-0.

PIAST GLIWICE - ZAGŁĘBIE LUBIN 1-0  (1-0)

1-0 Piotr Parzyszek (20.)

Piast Gliwice: Plach - Kirkesov, Czerwiński, Konczkowski (77. Pietrowski), Sedlar, Mokwa, Dziczek, Jodłowiec, Valencia (86. Papadopulos), Felix, Parzyszek (67. Sokołowski).

Zagłębie Lubin: Forenc - Czerwiński (23. Tosik), Guldan, Oko, Balić, Slisz, Starzyński, Jagiełło (82. Dąbrowski), Pawłowski, Bohar (71. Mares), Tuszyński.

Żółte Kartki: Dziczek - Dąbrowski. Czerwone Kartki: Felix. Sędzia: Łukasz Szczech. Widzów: 4541.