Piłkarze Waldemara Fornalika ani myślą się zatrzymywać i dziś w starciu z beniaminkiem dopisali sobie kolejne trzy punkty. Po bramce dla gliwiczan zdobyli Jorge Felix i Piotr Parzyszek.

Zawodnicy Piasta Gliwice mogli bardzo szybko otworzyć wynik tego meczu, bowiem już w 2. minucie Gerard Badia idealnie zagrał do Martina Konczkowskiego, lecz ten posłał piłkę obok słupka. Dobrze rozpoczęło się to spotkanie i obie drużyny nie zamierzały spoczywać na laurach i nadal konstruowały dogodne sytuacje.

W okolicach 30. minuty spotkanie się wyrównało, jednak kibice zgromadzeni na obiekcie przy ulicy Okrzei czekali na gole. Piast zaczął napierać co mu się opłaciło w 40. minucie, kiedy to Jorge Felix pokonał Antona Kanibołockiego. W końcówce pierwszej odsłony miejscowi mogli wyżej prowadzić, lecz uderzenie Piotra Parzyszka było niecelne.

Po zmianie stron zawodnicy Miedzi Legnica chcieli szybko odrobić straty i w 52. minucie mieli dość spore pretensje do arbitra. Podczas interwencji piłką niefortunnie dostał Jakub Czerwiński w rękę, jednak gwizdek Wojciecha Mycia milczał.

W 62. minucie miejscowi podwyższyli na 2-0 po trafieniu Piotra Parzyszka, zaś dziewięć minut później Petteri Forsell dał nadzieje swojej drużynie zdobywając kontaktową bramkę.

Po chwili podopieczni podopieczni Dominika Nowaka mogli pójść za ciosem i doprowadzić do remisu jednak Frantisek Plach był na posterunku. W końcówce przyjezdni chcieli odważniej zaatakować, jednak piłkarze Waldemara Fornalika dobrze grali w obronie i ostatecznie wygrali mecz.

Piast Gliwice - Miedź Legnica 2-1 (1-0)

1-0 Jorge Felix (40)

2-0 Piotr Parzyszek (62)

2-1 Petteri Forsell (71)

Piast Gliwice: Plach – Pietrowski, J. Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Hateley, Dziczek – Konczkowski (89. Jodłowiec), Felix, Badia (74. Mak) – Parzyszek (85. Papadopulos)

Miedź Legnica: Kanibołocki – Miljković, Musa, Bartczak – Zieliński, Augustyniak (83. Garguła), Santana, Fernandez (59. Henrik Ojamaa), Camara – M. Szczepaniak (46. Piasecki) – Forsell

Żółte kartki: Badía, Dziczek - Piasecki, Forsell

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)