Piłkarze Waldemara Fornalika pokonali łotewski Riga FC i tym samym odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo w europejskich pucharach. Gole dla polskiej ekipy strzelali Jorge Felix, który dwa razy pokonał golkipera gości oraz Jakub Czerwiński.

Od początku spotkania piłkarze Piasta Gliwice starali się spokojnie rozgrywać futbolówkę, jednak po chwili to goście zagrozili bramce Frantiska Placha. Zawodnicy Riga FC coraz śmielej poczynali sobie z Mistrzem Polski. Najpierw zagrywać próbował Ritvars Rugins, a niedługo po tym niecelnie wrzucał doskonale znany na polskich boiskach Deniss Rakels.

W 14. minucie przed niezłą okazją stanęli gospodarze. Tom Hateley zagrywał do Joela Valencii, który centrował w pole karne i piłka odbiła się od jednego z zawodników gości, lecz rezultat nadal nie ulegał zmianie. Piast zaczął coraz mocniej atakować, ale obrona ekipy z Rygi zachowała spokój.

Po chwili jednak na prowadzenie wyszli Łotysze, a do siatki trafił Roman Debelko, który wykorzystał błąd defensywy Piasta. Niedługo po tym przez błędy gospodarzy mogło być już 0-2, ale ostatecznie strzelec bramki nie poszedł z kontrą.

Gliwiczanie nie poddawali się i dwie dobre okazje miał Piotr Parzyszek. Napastnik gospodarzy najpierw próbował uderzać głową, a po chwili mocno uderzał zza pola karnego, jednak nie przyniosło to bramek. Z czasem mecz stawał się wyrównanym widowiskiem, ale ostatecznie w pierwszej odsłonie więcej bramek nie padło.

Od początku drugiej połowy to Piast mocniej przycisnął i starał się zdobyć wyrównującą bramkę. Najpierw uderzał Jorge Felix, a po chwili swojej szansy próbował Mikkel Kirkesov. W 66. minucie ten sam zawodnik groźnie zacentrował do Joao Valencii, którego uderzenie poszybowało nad bramką.

Gospodarze nadal napierali, co im się opłaciło, bowiem w 66. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Czerwiński, który wykorzystał wrzutkę Martina Konczkowskiego. Piast chciał pójść za ciosem i wyszedł na prowadzenie po osiemnastu minutach, a do siatki trafił Jorge Felix.

180 sekund później było już 3-1, a do siatki ponownie trafił Jorge Felix. Nie był to ostatni akcent tego spotkania, bowiem po minucie Uros Korun niefortunnie interweniował i zaskoczył Frantiska Placha, który za daleko wyszedł. W końcówce wielu błędów dopuścili się Piastunki, lecz nie miały one ostatecznego wpływu na wynik.

Piast Gliwice - Riga FC 3-2 (0-1)

0-1 Roman Debelko (22)

1-1 Jakub Czerwiński (66)

2-1 Jorge Felix (82)

3-1 Jorge Felix (85)

3-2 Uros Korun (86-samobójcza)

Piast Gliwice: Plach – Pietrowski, Korun, Czerwiński – Badia (62. Konczkowski), Felix, Hateley, Dziczek, Kirkeskov – Valencia (74. Sokołowski), Paryszek (87. Steczyk)

Riga FC: Ozols – Stuglis, Valerianos, Panić, Rugins – Sharpar, Laizans, Sarić – Brisola (43. Visnakovs), Debelko (84. Biliński), Rakels (80. Bopesu)