Mistrzowie Polski na mecz 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski udali się do Skierniewic gdzie czekał na nich zespół trzecioligowej Unii. Koncowy wynik spotkania nie odzwierciedla przebiegu meczu, Gliwiczanie żeby wyeliminować Unię potrzebowali aż stu dwudziestu minut


Wynik spotkania w Skierniewicach otworzył już w piątej minucie meczu debiutujący w drużynie Piasta Gliwice Tiago Alves. Początek Gliwiczan był obiecujący, jednakże w pierwszej połowie bramki już nie padły. Po przerwie wynik spotkania wyrównał Dawid Przezak, który wykorzystał fatlany błąd defensorów Piastunek i w sytuacji oko w oko z Jakubem Szmatułą doprowadził do remisu.

Do rozstrzygnięcia losów spotkania w Skierniewicach potrzebna była dogrywka w której do głosu doszli zmiennicy Piasta i zdołali zaaplikować drużynie Unii Skierniewice cztery bramki. Strzelanie w dogrywce rozpoczął Tom Hateley, który otrzymał dośrodkowanie ze skrzydła od Bartosza Rymaniaka. 

W końcówce pierwszej połowy dogrywki zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Holubek i podwyższył prowadzenie Piasta do dwóch bramek. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy dogrywki karnego na bramkę zamienił Gerard Badia. 

Wynik spotkania na trzy minuty przed końcem ustawił Gerard Badia, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. 

Unia Skierniewice - Piast Gliwice 1-4 (1-1, 0-1) 

1-0 Tiago Silva (5)
1-1 Dawid Przezak (63)
1-2 Tom Hateley (100)
1-3 Jakub Holubek (105)
1-4 Gerard Badia (108)
1-5 Gerard Badia (117)

Unia Skierniewice: Smyłek – Czarnecki, Przybecień, Szyc, Górski, Bojańczyk, Przezak, Wrzesiński, Pieńkowski (70. Karasek), Gutkowski (97. Stępień), Parobczyk (101. Bujalski)

Piast Gliwice: Szmatuła – Rymaniak, Huk, Jodłowiec (78. Hateley), Pietrowski – Alves, Borkała (67. Milewski), Sokołowski, Jagiełło (67. Badia), Holubek – Tuszyński (100. Parzyszek)


Foto: Tomasz Chabior

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.