Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 1-0 (1-0) w 37. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w 27. minucie zdobył Piotr Parzyszek. Gliwiczanie zostali MISTRZAMI POLSKI.

W 10. minucie było bardzo gorąco pod bramką Lecha Poznań. Joel Valencia wstrzelił piłkę, do której próbował dojść wślizgiem Piotr Parzyszek. Niewiele brakowało, do zdobycia pierwszej bramki.

W 20. minucie mocnym strzałem akcję zakończył Jorge Félix. Bramkarz gości bez problemów obronił.

W 27. minucie Piotr Parzyszek wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Wykorzystał nieporozumienie między Rafałem Janickim i Matúšem Putnockým. Po wywalczeniu piłki ze stoickim spokojem trafił do pustej siatki.

W 30. minucie powinien być remis. Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska przez Darko Jevticia wprost na głowę Nikoli Vujadinovicia, który głową trafił w słupek.

W 33. minucie Darko Jevtić uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Bardzo dobrą interwencją popisał się Jakub Szmatuła odbijając do boku.

W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony do futbolówki doszedł Rafał Janicki, który głową chciał pokonać bramkarza “Piastunek”, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Po ponownym stałym fragmencie gry do główki doszedł Nikola Vujadinović doszedł do uderzenia, ale i tym razem bramkarz był lepszy.

W 55. minucie ogromne zamieszanie w polu karnym próbowali wykorzystać przyjezdni, ale jakimś cudem Szmatuła zdołał wybić na rzut rożny.

W 63. minucie zapachniało bramką dla Kolejorza. Volodymyr Kostevych otrzymał podanie, piłka skozłowało przed rękawicą bramkarza, a ukraiński obrońca przeniósł piłkę nad poprzeczką.

PIAST GLIWICE - LECH POZNAŃ 1-0 (1-0)

1-0 Piotr Parzyszek (27.)

Piast Gliwice: Szmatuła – Pietrowski, Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov (80. Tomasz Jodłowiec) – Hateley – Konczkowski, Valencia, Dziczek, Félix – Parzyszek (71. Michal Papadopulos).

Lech Poznań: Putnocky – Wasielewski, Janicki, Vujadinović, Tomasik – Makuszewski, Skrzypczak (79. Filip Marchwiński), Gajos, Kostevych  (66. Tymoteusz Klupś), Jevtić – Kołodziej (63. Kamil Jóźwiak)

żółte kartki: sędzia: Szymon Marciniak (Płock) widzów: 9 913