Zagłębie Lubin przegrało z Piastem Gliwice 0-3 (0-1) w 6. Kolejce PKO Ekstraklasy.

W 10. minucie wynik otworzyli wynik spotkania podopieczni Waldemara Fornalika. Piłka dośrodkowana z narożnika boiska trafiła do Bartosza Rymaniaka, który głową podał do Jorge Félixa, który z najbliższej odległości pokonał Konrada Forenca

W 20. minucie miękka wrzutka Filipa Starzyńskiego na dalszy słupek do Roka Sirka. Słoweniec uderzył szczupakiem nad bramką.

W 51. minucie Ľubomír Guldan mógł sprezentować bramkę samobójczą. Wybił piłkę zagraną z lewej flanki, po jego interwencji futbolówka otarła się o poprzeczkę i wyszła na rzut rożny.

W 52. minucie Mistrzowie Polski podwyższają prowadzenie. Piotr Parzyszek. Z narożnika boiska dośrodkował Tom Hateley, piłka trafiła wprost na głowę polskiego napastnika, który mocnym strzałem pokonał próbującego skutecznie interweniować bramkarza Miedziowych.

W 65. minucie zmarnował okazję Jakub Holúbek Szybka akcja Piasta, zagranie z prawej flanki w pole karne Felixa dotarła  do Słowaka a ten uderzył z bliska na wślizgu nad bramką.

W 66. minucie próbował odpowiedzieć Alan Czerwiński pomocnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z dystansu. Jego uderzenie nie zagroziło bramce Františka  Placha

W 80. minucie było zamieszanie w polu karnym gospodarzy. W zamieszaniu najlepiej zachował się Patryk Sokołowski, po jego uderzeniu piłka poszybowała ponad bramką.

W 89. minucie bardzo dobrą okazję stworzyli sobie podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Piłka trafiła do Dominika Steczyka, ale ten przegrał pojedynek w polu karnym z bramkarzem lubinian.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry. Piast po zamieszaniu we własnym polu karnym po rzucie rożnym dla gospodarzy wyprowadził kontratak. Najszybszy w kontrze był Gerard Badia, który ustalił wynik spotkania.

ZAGŁĘBIE LUBIN - PIAST GLIWICE 0-3 (0-1)

0-1 Jorge Felix (10.)

0-2 Piotr Parzyszek (52.)

0-3 Gerard Badía (90.+)

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - 44. Alan Czerwiński, 24. Jakub Tosik (61, 8. Łukasz Poręba), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec (61, 39. Damjan Bohar) - 9. Rok Sirk.

Piast Gliwice: 26. František Plach - 88. Uroš Korun, 23. Tomáš Huk, 2. Mikkel Kirkeskov - 28. Bartosz Rymaniak, 18. Patryk Sokołowski, 6. Tom Hateley, 19. Sebastian Milewski, 11. Jorge Félix (84, 21. Gerard Badía), 14. Jakub Holúbek (73, 22. Tomasz Mokwa) - 9. Piotr Parzyszek (79, 71. Dominik Steczyk).

żółte kartki: sędzia: Krzysztof Jakubiak (Siedlce) widzów: 3 462