Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce 3-0 (2-0) w pierwszym niedzielnym meczu 6. Kolejki PKO Ekstraklasy. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Igor Angulo, który zdobył swoją 49. bramkę w historii swoich występów w Ekstraklasie.

W 24. minucie Górnik Zabrze znalazł sposób na szyki obronne gości. Boris Sekulić dośrodkował w pole karne do Kamila Zapolnika napastnik zabrzan trafił do siatki z najbliższej odległości pokonując Pawła Sokoła.

W 36. minucie po wyrzuceniu piłki z autu, do główki doszedł Mateusz Matras. Pomocnik gospodarzy uderzył zmuszając bramkarza kielczan do interwencji.

W doliczonym czasie gry Górnik podwyższył prowadzenie. Jesús Jiménez wykorzystał podanie z głębi boiska, uniknął spalonego wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego bez problemu ominął i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

W 4. minucie czasu gry swoją szansę mieli zawodnicy Korony Kielce. Na 12. metrze był Matej Pučko uderzył z pierwszej piłki, ale to uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką.

W 48. minucie na próbę z dystansu zdecydował się Milan Radin. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 52. minucie było niebezpiecznie. Boris Sekulić otrzymał podanie na skrzydło, zszedł z piłką do środka i zdecydował się na strzał z 20. metra Sokół z trudem odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 59. minucie było bardzo blisko kontaktowego gola. Milan Radin ładnie wszedł pod pole karne rywali. Potem piłka trafiła do Michała Żyro, który strzelił tuż obok słupka.

W 70. minucie gospodarze ponowni trafili do siatki rywala, ale Łukasz Wolsztyński w momencie podania od Jimeneza był na pozycji spalonej.

W 89. Ognjen Gnjatić złapał za koszulkę we własnym polu karnym Igora Angulo. Wojciech Myć sędziujący dzisiejszy mecz po weryfikacji wideo podyktował rzut karny.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł najlepszy snajper zabrzan. Pewnym strzałem w lewą stronę pokonał Sokoła. Hiszpan wygrał wojnę nerwów.

GÓRNIK ZABRZE - KORONA KIELCE 3-0 (2-0)

1-0 Kamil Zapolnik (24.)

2-0 Jesús Jiménez (45.+)

3-0 Igor Angulo (90.+) karny

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janža - Zapolnik (61. Alasana Manneh), Matras (78. Szymon Matuszek), Ściślak (86. David Kopacz), Wolsztyński, Jiménez - Angulo.

Korona Kielce: Sokół - Gardawski, Kovačević, Márquez (45. Milan Radin), Dziwniel - Cebula, Żubrowski, Gnjatić, Arveladze (55. Michał Żyro), Pučko (46. Themistoklís Tzimópoulos) - Papadopulos.

żółte kartki: Żubrowski, Dziwniel, Gnjatić sędzia: Wojciech Myć (Lublin)  widzów: 18  573