Raków Częstochowa przegrał z Cracovią 1-3 (1-2) w pierwszym sobotnim meczu 3. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 8. minucie wynik otwierają przyjezdni. Sergiu Hanca z lewej strony zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka po drodze do bramki otarła się od Emira Azemovicia w ten sposób całkowicie zmyliła Michała Gliwę

W 19. minucie Felicio Brown Forbes doprowadził do wyrównania. Po wrzutce z narożnika boiska futbolówka wylądowała przed szesnastką. Z tego miejsca zdecydował się na uderzenie jeden z zawodników gospodarzy. Z tym uderzeniem poradził sobie Michal Peškovič, z dobitką Kostarykanina nie miał najmniejszych szans.

W 32. minucie Forbes miał swoją okazję na zdobycie drugiej bramki w dzisiejszym meczu. Jedyny nominalny napastnik częstochowian zdecydował się na płaskie uderzenie z kilkunastu metrów. Bramkarz Cracovii odbił na słupek.

W 45. minucie goście wyprowadzili zabójczą kontrę. Mateusz Wdowiak posłał piłkę w kierunku dobrze ustawionego Rafela Lopesa. Portugalczyk popisał się płaskim uderzeniem po dalszym rogu.

W 56. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Do rzutu wolnego wykonywanego na prawym skrzydle przez Michala Sipľaka. Do podania najwyżej wyskoczył Cornel Râpă i strzałem głową podwyższył wynik spotkania.

W 76. fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Azemović. Pilnował Filipa Piszczka, który obrócił się bez problemu z piłką w kierunku bramki. Uderzył wprost w skracającego kąt Michała Gliwę

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - CRACOVIA 1-3 (1-2)

0-1 Sergiu Hanca (8.)

1-1 Felicio Brown Forbes (19.)

1-2 Rafael Lopes (45.)

1-3 Cornel Râpă (56.)

Raków Częstochowa: Gliwa - Szymonowicz, Petrášek, Kasperkiewicz - Azemović (80. Michał Skóraś), Sapała (90. Sebastian Musiolik), Schwarz (67. Bryan Nouvier), Luković, Szczepański, Kun - Brown Forbes.

Cracovia: Peškovič - Râpă, Dytiatiev, Jablonský, Sipľak (67. Filip Piszczek) - Wdowiak, Gol, Lusiusz (88. Kamil Pestka), van Amersfoort, Hanca (87. Milan Dimun) - Lopes.

żółte kartki: Nouvier, Kasperkiewicz - Hanca, Jablonský. sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów:  3 167