Raków Częstochowa pokonał Arkę Gdynia 2-0 (1-0) w pierwszym sobotnim meczu 8. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 11. minucie ładna podcinka Petra Schwarza nad murem do wychodzącego na pozycję Daniela Bartla. Jednak ten zbyt lekko uderzył i nie miał problemów z tym uderzeniem Pāvels Šteinbors.

W 31. minucie kapitalne zagranie Schwarza z prawej strony wprost na głowę nowego zawodnika częstochowian Jarosław Jacha. Ten trafił głową w górny róg bramki nie dając szans łotewskiemu bramkarzowi gości.

W 39. minucie było blisko wyrównania Davit Skhirtladze miał piłkę na głowie. Do tego pustą bramkę, Michał Gliwa podjął złą decyzję o wyjściu z bramki, ale Gruzin nie zdołał trafić do siatki.

W 56. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Damian Zbozień futbolówka po tym uderzeniu powędrowała wysoko nad poprzeczką.

W 64. minucie kapitalna szansa dla Rakowa Częstochowa  na podwyższenie prowadzenia. Świetny strzał z dystansu Schwarza jeszcze lepiej obronił Steinbors.

W 65. minucie po wcześniejszej akcji gospodarze mieli rzut rożny. Tym razem czeski pomocnik centrował, w polu karnym znalazł swojego rodaka Tomáša Petráška, ale kapitan gospodarzy niewiele się pomylił.

W 79. minucie dobra kombinacyjna akcja Arki Gdynia, po której wywołany do tablicy, Skhirtladze  wpadł w pole karne. Gruzin nie miał wsparcia w ataku i Gliwa z łatwością złapał zagraną piłkę.

W 80. minucie świetne zagranie Michała Skórasia za plecy obrońców do Felicio Brown Forbesa. Kostarykanin znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem podcinając piłkę nad leżącym bramkarzem ustalił wynik spotkania

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - ARKA GDYNIA 1-0 (1-0)

1-0 Jarosław Jach (31.)

2-0 Felicio Brown Forbes (80.)

Raków Częstochowa: Gliwa - Azemović, Petrášek, Jach - Bartl (74. Dawid Szymonowicz), Schwarz, Sapała, Musiolik, Szczepański (62. Michał Skóraś), Kun - Brown Forbes (83. Ruslan Babenko).

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak - Łoś (64. Mateusz Stępień), Deja (64. Marcin Budziński), Vejinović, Nalepa, Jankowski - Skhirtladze (81. Fabian Serrarens).

żółte kartki: Jach, Bartl, Szymonowicz - Maghoma sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów: 2 511