Podopieczni Jerzego Brzęczka zrobili swoje i przywieźli z Rygi komplet punktów. Hat-tricka dla Polski ustrzelił Robert Lewandowski.

Od początku spotkania Reprezentacja Polski ruszyła do ataku, chcąc błyskawicznie otworzyć jego wynik. Piłkarze Łotwy jednak nie zamierzali dawać za wygraną, jednak wytrzymali zaledwie dziewięć minut. Goście po świetnej akcji wyszli na prowadzenie, a podanie Sebastiana Szymańskiego wykorzystał Robert Lewandowski.

Polacy dostali wiatru w żagle i chcieli pójść za ciosem. To im się udało, bowiem Kamil Grosicki pobiegł lewym skrzydłem i świetnie dograł napastnikowi na co dzień grającemu w Bayernie Monachium, który po raz drugi tego dnia trafił siatki.

Piłkarze Jerzego Brzęczka po zdobyciu drugiego gola oddali inicjatywę drużynie Łotwy, jednak ta nie potrafiła zrobić z tego użytku. Nasza drużyna mogła podwyższyć prowadzenie, lecz w 27. minucie Grzegorz Krychowiak nie zdołał pokonać Andrisa Vaņinsa strzałem z daleka.

W końcówce pierwszej odsłony miejscowi mocniej przycisnęli, sprawiając co raz więcej kłopotów naszej defensywie, jednak ostatecznie więcej goli nie padło. Po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-czerwoni, lecz defensywa Łotwy spisywała się bardzo dobrze i uniemożliwiała Polsce strzelenie kolejnych bramek.

Przyjezdni wciąż starali się stwarzać kolejne sytuacje bramkowe i całkiem nieźle im to wychodziło. Swoje okazje mieli Tomasz Kędziora i Krzysztof Piątek, ale nie zdołali pokonać Andrisa Vaņinsa. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i po niezłej akcji Robert Lewandowski w 76. minucie po raz trzeci trafił do siatki.

Końcówka spotkania nie była zbyt porywająca, a gospodarze w końcówce panowali nad grą w taki sposób, aby nie stracić kolejnych bramek. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kolejne spotkanie Polska rozegra w najbliższą niedzielę o godzinie 20:45 na PGE Narodowym z Macedonią Północną

Łotwa - Polska 0-3 (0-2)

0-1 Robert Lewandowski (9)

0-2 Robert Lewandowski (13)

0-3 Robert Lewandowski (76)

Łotwa: Vaņins – Jagodinskis, Dubra, Oss, Maksimenko – Laizāns (73. Tobers), Rugins, J. Ikaunieks – Ķigurs (86. Ciganiks), Rakels (72. Karasausks), Gutkovskis

Polska: Szczęsny – Kędziora, Bednarek, Glik, Rybus (81. Reca) – Klich (60. K. Piątek), Krychowiak – Szymański, P. Zieliński, Grosicki (77. Frankowski) – Lewandowski

Żółta kartka: Maksimenko

Sędziował: Halis Ozkahya (Izmir)