W pucharowym meczu trzecioligowców lepsza okazała się Lechia Zielona Góra. Podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski i ich przygoda w Fortuna Pucharze Polski trwa nadal.

Samo spotkanie to mecz walki, której nie brakowało, bowiem obu ekipom mocno zależało na awansie do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Z czasem częściej przy piłce zaczęli utrzymywać się piłkarze Lechii Zielona Góra, a okazję do zdobycia gola mieli Bartosz Konieczny, Jakub Babij oraz Artur Małecki. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 23. minucie to Orlęta Radzyń Podlaski objęły prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Koszel.

Miejscowi ani myśleli się zatrzymywać i czym prędzej rozpoczęli poszukiwania kolejnych bramek. Okazję miał Pavel Chelyadko, ale trafił wprost w bramkarza. Lechia także miała swoje szanse i w 36. minucie doprowadziła do wyrównania, a z gola cieszył się Artur Małecki. Orlęta szybko ruszyły do odrabiania strat i po chwili było 2-1, a tym razem do siatki trafił Arkadiusz Maj.

Zespół z Zielonej Góry dzielnie walczył w Radzyniu Podlaskim i tuż przed przerwą ponownie doprowadził do remisu, a gola zdobył Mateusz Surożyński. Druga odsłona zapowiadała się bardzo ciekawie i taka też była, bowiem zarówno jedni i drudzy mieli swoje okazje. Konkretniejsza była jednak Lechia, która w 64. minucie strzeliła na 3-2, a autorem tego trafienia był Jędrzej Król.

Orlęta w kolejnych minutach starały się doprowadzić do wyrównania, ale przyjezdni dobrze prezentowali się w defensywie. Ekipa z Radzynia Podlaskiego dwoiła się i troiła, jednak nie potrafiła strzelić na 3-3. Świetną okazję ku temu miał Karol Rycaj, ale trafił w poprzeczkę. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego nie dawali za wygraną, ale ostatecznie z awansu cieszyła się Lechia.

Orlęta Radzyń Podlaski - Lechia Zielona Góra 2-3 (2-2)

1-0 Przemysław Koszel (23)

1-1 Artur Małecki (36)

2-1 Arkadiusz Maj (43)

2-2 Mateusz Surożyński (45)

2-3 Jędrzej Król (64)

Orlęta Radzyń Podlaski: Maksymilian Ciołek - Pavel Chelyadko, Mateusz Chyła, Norbert Myszka, Patryk Szymala - Przemysław Koszel (87. Jan Bożym), Szymon Kamiński, Ernest Skrzyński (70. Piotr Ćwik), Maciej Filipowicz (70. Dennis Cartella), Karol Rycaj - Arkadiusz Maj

Lechia Zielona Góra: Wojciech Fabisiak - Jędrzej Król (90. Maciej Maćkowiak), Michał Łokietek, Rafał Ostrowski, Jakub Babij, Mariusz Kaczmarczyk - Mykyta Łoboda, Sebastian Żukowski (78. Aron Athenstadt), Artur Małecki, Mateusz Surożyński - Bartosz Konieczny (85. Kornel Wieczorek)