Niespodzianek nie brakowało w środowych meczach Fortuna Pucharu Polski. Gorsza nie chciała być Olimpia Grudziądz, która pokonała u siebie Wartę Poznań.

Lepiej od początku prezentowała się Olimpia Grudziądz, dla której mecz z Wartą Poznań był świętem, bowiem obie ekipy dzieliły trzy klasy rozgrywkowe. Podopieczni Marcina Płuski częściej byli przy piłce, a sporo roboty miał Adrian Lis. Przyjezdni nie tak sobie wyobrażali to spotkanie, a spadkowicz z eWinner 2 ligi z każdą minutą się rozpędzał, co można było uznać za niemałą niespodziankę.

Podopiecznym Piotra Tworka brakowało pomysłu, zaś Olimpia nie potrafiła znaleźć sposobu na Wartę i do przerwy bramki nie padły. Ekipa z PKO Ekstraklasy po zmianie stron częściej atakowała, jednak brakowało konkretów, które natomiast były po stronie zespołu z Grudziądza. Ten w 62. minucie objął prowadzenie, a piłkę siatce umieścił Adrian Karankiewicz. Goście nie tak to sobie wyobrażali.

Gospodarze dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania bramki numer dwa. Zdezorientowana Warta niezbyt wiele mogła zrobić i w 71. minucie prowadziła już 2-0, a tym razem z gola cieszył się Marcin Warcholak. Ekipa z Poznania próbowała w kolejnych minutach zmniejszyć straty, jednak trzecioligowiec dobrze prezentował się w defensywie i po meczu cieszył się ze zwycięstwa.

Olimpia Grudziądz - Warta Poznań 2-0 (0-0)

1-0 Adrian Karankiewicz (62)

2-0 Marcin Warcholak (71)

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski - Patryk Leszczyński, Piotr Witasik, Krzysztof Wicki, Adrian Karankiewicz, Marcin Warcholak - Michał Cywiński, Marko Zawada (58. Karol Landowski), Filip Karmański, Tomasz Kaczmarek - Jakub Bojas (79. Jakub Nawrocki)

Warta Poznań: Adrian Lis - Bartłomiej Burman (68. Konrad Matuszewski), Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Milan Corryn (68. Jakub Sangowski), Mateusz Kupczak (85. Mateusz Sopoćko), Szymon Czyż (68. Łukasz Trałka), Michał Jakóbowski (77. Nikodem Fiedosewicz) - Mateusz Kuzimski, Adam Zreľák

Żółte kartki: Zawada, Karmański - Jakóbowski, Matuszewski

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)