Spotkanie pomiędzy Olimpią Grudziądz a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki po 120 minutach zakończyło się remisem 3:3 (0:2). W rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze i to oni zameldowali się w 1/4 Fortuna Pucharu Polski

Oba kluby mogą mówić o sporym szczęściu w losowaniu, będąc jedynymi przedstawicielami trzeciej ligi na tym etapie Fortuna Pucharu Polski wylosowanie siebie nawzajem było czymś wyjątkowym. Dzięki temu było wiadomo przed meczem, że przynajmniej jedna drużyna z tego poziomu rozgrywkowego zamelduje się w 1/4 finału.

Do 15. minuty spotkania, obserwowaliśmy bardzo spokojną grę, można rzec, że nawet spacerową. W tym momencie goście ruszyli do ataku, co szybko przyniosło oczekiwany rezultat. W 21. minucie Filip Kowalczyk zagrał w pole karne do Huberta Michalika, który pewnie pokonał Adriana Olszewskiego.

Po strzelonej bramce, goście cofnęli się na własną połowę czekając na kontry i tam upatrując swojej okazji w dalszej części spotkania. Ta nadeszła w 36. minucie, we własnym polu karnym faulował Patryk Leszczyński, a pewnym egzekutorem rzutu karnego został Łukasz Sosnowski.

Do przerwy bardziej konkretni okazali się goście i pewnie prowadzili w Grudziądzu.

Druga połowa długo nie rozpieszczała nas emocjami, dopiero w 71. minucie na strzał zdecydował się Marcin Warcholak, ale jego próba została nieprzepisowo zatrzymana ręką w polu karnym przez Sebastiana Cucha. Pewnym egzekutorem "jedenastki" został Jakub Bojas.

Coś niezrozumiałego stało się chwilę później! W 74. minucie gospodarze mieli drugi rzut karny - ponownie lepszy od bramkarza gości okazał się Bojas. W 86. minucie mecz rozstrzygnąć mógł Szymon Kuźma, ale z bliskiej odległości nieznacznie się pomylił.

W podstawowym czasie gry, żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 94. minucie sędzia podyktował czwarty rzut karny, tym razem dla gości, ponownie Łukasz Sosnowski się nie pomylił i wyprowadził swój zespól na prowadzenie.

W 118. minucie dogrywki gospodarze zdołali wyrównać, po precyzyjnym dośrodkowaniu głowa piłkę do siatki skierował Piotr Witasik.

O awansie zadecydowały rzuty karne w których lepsi okazali się

Olimpia Grudziądz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:2)

21' 0:1 Michalik

37' 0:2 Sosnowski (k)

71' 1:2 Bojas (k)

74' 2:2 Bojas (k)

94' 2:3 Sosnowski (k)

118' 3:3 Witasik