Wielka radość w Opolu. Podopieczni Piotra Plewni w ostatniej akcji meczu z Arką Gdynia zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Miłosz Trojak.

Początek spotkania dość dobrze rozpoczął się dla Odry Opole, która zagroził Arce Gdynia, lecz bez bezskutecznie. To ożywiło gości, lecz drużyna z PKO Ekstraklasy nie mogła znaleźć sposobu na przedostanie się pod pole karne opolan. Z czasem jednak mecz zaczął się wyrównywać i toczyć w środkowej części boiska.

Spotkanie nie było zbyt porywającym widowiskiem, lecz obie drużyny starały się atakować, jednak mało co z tego wynikało. W końcówce pierwszej odsłony mocniej przycisnęli podopieczni Jacka Zielińskiego, lecz mocno szwankowała u nich skuteczność i ostatecznie zakończyła się ona bezbramkowym remisem.

Druga część meczu mogła doskonale rozpocząć się dla gdynian, którzy w 48. minucie przeprowadzili składną akcję, którą wykańczał Rafał Siemaszko, lecz piłkę nad bramką wybił Artur Krysiak. Niestety ta interwencja okazała się bolesna w skutkach i po chwili golkipera opolan zmienił Kacper Rosa.

Goście nadal byli stroną dominującą, jednak nie potrafili zamienić tego stanu rzeczy na bramki. Z czasem to Odra próbowała zagrażać bramce Kacpra Krzepisza i w 69. minucie Martin Adamec wrzucał piłkę w pole karne, a dopadł do niej po chwili Miłosz Trojak, jednak trafił w poprzeczkę.

Gra w końcowych minutach regulaminowego czasu gry mocno się zaostrzyła, bowiem obie drużyny chciały jak najszybciej zdobyć zwycięską bramkę aby uniknąć dogrywki. Do głosu doszła Arka Gdynia, która dwoiła się i troiła, lecz nie udało się jej przechylić szali na swoją korzyść.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i rzutem na taśmę przed końcowym gwizdkiem sędziego piłkę w siatce umieścił Miłosz Trojak, który głową umieścił piłkę w siatce. Wielka radość w Opolu i Odra zameldowała się w kolejnej rundzie Totolotek Pucharu Polski


Odra Opole - Arka Gdynia 1-0 (0-0)

1-0 Miłosz Trojak (90)


Odra Opole: Krysiak (52. Rosa) – Żemło, Janus, Sobol, Mikinic, Adamek, Bonecki, Wdowik, Błanik (86. Janasik), Kamiński (82. Wypych), Trojak

Arka Gdynia: Krzepisz – Olczyk, Maghoma, Marić, Samu (79. Łoś), Nando, Budziński, Danch, Wawszczyk, Serrarens (46. Wilczyński), Siemaszko (73. Da Silva)

Żółte kartki: Adamec - Garcia, Araujo, Maghoma

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)


Foto: Tomasz Chabior

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.