Zarząd Małopolskiego Związku Piłki nożnej po konsultacjach z klubami podjął decyzję odnośnie organizacji rozgrywek w sezonie 2022/23.

Zarząd MZPN spotkał się z przedstawicielami klubów IV ligi Wschodniej – w Nowym Targu, Limanowej, Nowym Sączu i Tarnowie oraz z klubami IV ligi zachodniej – w Krakowie. Za reformą opowiedziało się 31 z 36 przedstawicieli klubów.  

Celem reformy jest podniesienie poziomu sportowego na poziomie wojewódzkim oraz uniknięcie konieczności rozgrywania corocznych baraży o awans do 3 ligi gr.IV.

IV liga w sezonie 2022/23 będzie składać się z 20 zespołów, w kolejnym sezonie liczba ta zostanie zmniejszona do 18 – będzie to stała liczba drużyn na tym poziomie rozgrywkowym.

Restrukturyzacja ligi gwarantuje w sezonie 2021/22 niebywałe emocję, oraz walkę o korzystną lokatę, aż do ostatniej kolejki.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.