Mianem obstawiania meczy określa się wcześniejsze typowanie potencjalnego wyniku danego spotkania: tego, która drużyna przegra, która wygra, jaki padnie wynik, ale również - na przykład ilości bramek dla danego zespołu (w przypadku gier zespołowych, gdzie istnieje taka możliwość). Jednak osoby nieobeznane z kwestią zastanawiają się nie tylko czym jest zakład, ale również jak obstawiać mecze, a także - które z zakładów bukmacherskich działają w sposób w pełni legalny.

Obstawianie - gdzie zrobić to legalnie? Polskie regulacje prawne

Obstawianie meczy jest obwarowane regulacjami tzw. ustawy hazardowej, ale nie tylko. Jeśli chodzi o różnego rodzaju obowiązki, jakie nakłada ustawodawca, to zdecydowanie więcej z nich leży po stronie zakładu bukmacherskiego, ale nie wszystkie. Jako najbardziej podstawowy wymóg, który jest stawiany osobom chcącym korzystać z usług wyżej wskazanych punktów - wymienia się kryterium wiekowe. Z pewnością dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że potencjalny gracz musi być pełnoletni, czyli mieć ukończony 18 rok życia. Zresztą większość internetowych zakładów bukmacherskich wymaga skanu dowodu osobistego, który będzie stanowił potwierdzenie spełnienia kryterium wieku przez gracza.

Po nowelizacji wyżej wspomnianej ustawy bukmacherskiej, powstała specjalna czarna lista podmiotów, które umożliwiają dokonywania nielegalnych zakładów. Dzięki temu, każdy może sprawdzić, czy zakład bukmacherski, z którego chce skorzystać, działa w pełni legalnie. Funkcjonowanie w świetle prawa wymaga uzyskania pozwolenia od Ministerstwa Finansów, a wśród obecnie zarejestrowanych podmiotów wskazać można między innymi STS, BETFAN, Fortunę, eWINNER czy forBET. To tylko przykładowe, ale jednocześnie najpopularniejsze wśród Polaków zakłady bukmacherskie.

Jak obstawiać mecze?

Każda początkująca w tym temacie osoba może czuć się przytłoczona ogromem formalności oraz natłokiem informacji, jakie niesie za sobą zakład bukmacherski. Pragniemy uspokoić, że konieczność rejestracji użytkownika, a także podania pewnych danych, które mogą budzić niepokój wynika z dbałości o klientów. Zarówno zakłady, jak i ustawodawca chcą się upewnić, że mecze są obstawiane w pełni legalnie, a każda z osób korzystających z usług zakładów bukmacherskich online może czuć się bezpiecznie i pewnie. Nie ma innej możliwości weryfikacji danych podawanych przez użytkownika niż prośba o skan dowodu oraz podanie danych wrażliwych.

Kwestię tego, gdzie obstawiać mecze mamy już wyjaśnioną, zatem przejdźmy do drugiej kwestii, która może wywoływać pytania. Jest to tematyka składania samych zakładów - i jest to dość rozbudowana dziedzina. Metody obstawiania meczów w poszczególnych dyscyplinach różnią się między sobą nie tylko pod kątem technicznym, ale również jeśli chodzi o samo typowanie wyników. na stronie https://obstawianie-meczy.net/blog/obstawianie-meczy-pilki-noznej/ można zapoznać się ze szczegółowymi zasadami i regułami obstawiania meczy w piłce nożnej, dostępne są również aktualne kursy.

Jaką taktykę wybrać i co obstawiać?

Jako że - póki co - piłka nożna cieszy się największa popularnością wśród większości graczy, pokrótce omówimy dziś najbardziej podstawowe reguły w tym zakresie. Planując obstawiać wynik dla określonej drużyny, dobrym pomysłem może być sprawdzenie, jak radziła sobie w poprzednich spotkaniach (około 4-5). To oczywiście rada dla osób, które nie są zagorzałymi fanami określonego zespołu. pomocne w tym mogą byc aktualne rankingi sportowe, które znajdziemy przykładowo pod adresem: https://rankingi-sportowe.pl/

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia kontuzji bądź innego typu nieobecności. Jeśli potencjalnie silny zespół, który do tej pory wygrywał spotkania, jest pozbawiony swoich topowych zawodników, rokowania powinny być nieco ostrożniejsze. Dobrym pomysłem może być również... poświęcenie chwili na śledzenie serwisów plotkarskich. Nawet takie kwestie jak waśnie w drużynie czy też nieporozumienia między graczami a trenerem mogą wpłynąć na losy meczu. Co więcej - warto - choćby pobieżnie - sprawdzić w powyższych kwestiach obydwie drużyny biorące udział w meczu.

Chcąc obstawiać, warto wybierać dziedzinę sportu, o której ma się jakieś pojęcie. Jeśli piłka nożna nie jest Twoim konikiem - zdecyduj się na tenisa czy piłkę ręczną. Nie upieraj się przy obstawianiu polskiej ligi, gdy z zapałem śledzisz spotkania Bundesligi. Powodzenia!

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.