Sezon 2022/2023 zakończył się bardzo udanie dla Staru Starachowice, który awansował z IV ligi świętokrzyskiej do III ligi grupy 4. Zespół ze Starachowic nie miał sobie równych w minionych rozgrywkach, bowiem zajął pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna z województwa świętokrzyskiego zgromadziła na swoim koncie 98 punktów.

Jej bilans bramkowy był naprawdę imponujący, ponieważ gracze Staru zdobyli 134 bramki i stracili ich tylko 19. Star Starachowice w czwartym sezonie z rzędu na szczeblu czwartej ligi osiągnął promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni trenera Tadeusz Krawca udanie zameldowali się na boiskach trzeciej ligi i trzeba zaznaczyć, że nie mają kompleksów w premierowym sezonie w tej lidze. Drużyna prezentuje się naprawdę dobrze i na półmetku rozgrywek jest oceniana przez ekspertów, jako jedna z ligowych rewelacji. Jak Star Starachowice radzi sobie na trzecioligowym froncie? Czy ma realne szanse na awans do drugiej ligi? Zostań z nami, aby poznać klub!

Starachowice na dobre w 3 lidze

Star Starachowice po długich latach zameldował się w trzeciej lidze. Kibice ze Starachowic musieli czekać na to ponad 20 lat, ponieważ ostatni sezon Stary w III lidze grupie 4 przypadł na sezon 2001/2002. W kolejnych latach klub rywalizował w IV lidze, klasie okręgowej, a nawet w A Klasie. Co więcej, na początku XXI wieku doszło nawet do sytuacji, że przez dwa sezony nie występował w ligowych rozgrywkach.

Awans na poziom III ligi trzeba uznać za spory sukces organizacyjny klubu. Tym bardziej trzeba pochwalić premierowy sezon w wykonaniu Staru, który po rundzie jesiennej zajmuje wysoką szóstą pozycję. To najlepszy wynik ze wszystkich beniaminków w III lidze grupie 4. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca na półmetku rozgrywek tracą dziesięć punktów do liderującej Wieczystej Kraków. Star wypracował sobie solidną przewagę nad strefą spadkową, więc na tę chwilę powinien być spokojny o utrzymanie w lidze i przedłużenie trzecioligowego bytu, które niewątpliwie było celem dla drużyny przed rozpoczęciem sezonu.

Warto zaznaczyć, że osoby zarządzające klubem po awansie do III ligi bardzo poważnie podeszły do tego projektu i zdecydowały się na odważne ruchy transferowe. Do drużyny ze Starachowic w letnim okienku transferowym dołączyli między innymi: Krystian Bracik, Sławomir Duda, Oleksiy Maydaneyvch, Szymon Stanisławski, czy Konrad Handzlik. Przede wszystkim celem było zbudowanie kadry, która sprawi, że przeskok z czwartej ligi do trzeciej nie będzie bolesny, a drużyna będzie w stanie dość szybko ulokować się przynajmniej w środkowej części tabeli. Jak pokazuje tabela, udało się tego dokonać a Star przerwę zimową sezonu 2023/2024 spędzi w czołowej szóstce.

Dobra gra i wyniki

Jeżeli weźmiemy pod uwagę okres od lipca do grudnia 2023 roku, czyli pierwszą część sezonu w III lidze grupie 4, to od razu zauważymy, że kibice ze Starachowic powinni być zadowoleni. Początek nie był łatwy, ponieważ na premierowe zwycięstwo w trzeciej lidze kibice musieli czekać do trzeciej ligowej kolejki, lecz później drużyna się rozkręciła i zaczęła notować kolejne wygrane. Star Starachowice w 18. rozegranych spotkaniach zdobył 31 punktów. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca zanotowali dziewięć zwycięstw, cztery remisy i ponieśli pięć porażek. Bilans bramkowy Staru to 29:17. Dużą rolę w dobrych wynikach zespołu ze Starachowic mają Przemysław Śliwiński i Michał Wcisło, którzy zdobyli do tej pory po pięć bramek dla Staru.

Kibice zadowoleni

Tak dobra dyspozycja w wyższej klasie rozgrywkowej nie może nie wywołać pozytywnych emocji i zachwytów nad formą drużyny. Nie inaczej jest w Starachowicach, gdzie kibice są zadowoleni i z utęsknieniem czekają na wznowienie zmagań ligowych. Szóste miejsce po rundzie wiosennej jest naprawdę dobre, lecz strata Staru do trzeciej pozycji wynosi tylko jedno oczko. Apetyty w Starachowicach są na pewno większe, lecz klub chce realizować swoje cele krok po kroku. Wyniki, jakie zespół odnosi jako beniaminek rozgrywek, są budujące i pozwalają kibicom spoglądać w przyszłość z umiarkowanym optymizmem.

Czy Star może myśleć o awansie?

Przed startem rozgrywek każdy klub powinien myśleć o wysokich celach. Z czasem są one weryfikowane, lecz na półmetku rozgrywek Star Starachowice zajmuje szóste miejsce i spokojnie może patrzeć na wyższe lokaty. Regulamin trzeciej ligi w Polsce przewiduje awans tylko jednego zespołu do drugiej ligi, przez co realizacja tego celu nie jest łatwa. W sezonie 2023/2024 najbliżej osiągnięcia celu jest Wieczysta Kraków, która praktycznie nie ma żadnych ograniczeń finansowych i na tę chwilę to krakowianie przewodzą tabeli.

Jednym z ograniczeń Staru Starchowice jest stadion, ponieważ drużyna musi rozgrywać domowe pojedynki na Stadionie Miejskim w Ożarowie. Wszystko przez modernizację własnego obiektu.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.