Podlasie Biała Podlaska na wiosnę pozytywnie zaskakuje. Podopieczni Rafała Borysiuka od wznowienia ligi nie zaznali goryczy porażki, a w sobotę wygrali ze Stalą Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola na prowadzenie mogła wyjść w 2. minucie. Uderzał Bartosz Wiktoruk, ale piłka trafiła wprost w bramkarza Wiktora Krasowskiego. Dłużne nie zamierzało być Podlasie Biała Podlaska, które po chwili oddało strzał, jedna futbolówka poszybowała nad bramką. Gospodarze ambitnie walczyli i w końcu dopięli swego, a składną akcję wykończył Mateusz Chmielewski, który pokonał Adriana Knurovskiego.

To widocznie podrażniło "Stalówkę", która błyskawicznie ruszyła do odrabiania strat. Z przodu bardzo aktywny był Aleksander Drobot. Ofensywny pomocnik podawał piłki do Bartosza Wiktoruka czy Piotra Mrozińskiego, ale żadna z tych sytuacji nie znalazła drogi do siatki. Po chwili okazję miał także Michał Mistrzyk, ale czujny w bramce był golkiper ekipy z Białej Podlaskiej.

Podrażnieni "zielono-czarni" gola zdobyli chwilę po zmianie stron. Drobot wypatrzył Kacpra Piechniaka, a napastnik wpakował piłkę do siatki. Radość ekipy przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem sześć minut później ponownie Podlasie prowadziło. Wrzucał z rzutu wolnego Kamil Kocoł, a w szesnastce najlepiej odnalazł się Jarosław Kosieradzki, który zdobył gola na 2-1.

Stal była bardzo podrażniona i czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia dwoili się i troili, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę zespołu gospodarzy. Podlasie mogło prowadzić jeszcze wyżej, bowiem w końcówce ekipa ze Stalowej Woli zanotowała stratę na własnej połowie. Gospodarze postanowili to wykorzystać i wyprowadzili szybką akcję. Tomasz Andrzejuk dograł do Jakuba Łęckiego, ale piłka po strzale tego drugiego minęła lewy słupek bramki gości.

Podlasie Biała Podlaska - Stal Stalowa Wola 2-1 (1-0)

1-0 Mariusz Chmielewski (12)

1-1 Kacper Piechniak (50)

2-1 Jarosław Kosieradzki (56)

Podlasie Biała Podlaska: Krasowski – Salak, Kobza, Kocoł (71. Łęcki), Nieścieruk, Chmielewski (71. Martynek), Wojczuk, Dmitruk (62. Zabielski), Kosieradzki, Arkhipau, Andrzejuk

Stal Stalowa Wola: Knurovsky - Szifer, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (69. Sobotka), Jopek, Piechniak (60. Płonka)

Żółte kartki: Łęcki, Kosieradzki - Khorolski, Zięba, Jopek, Piechniak

Sędziował: Daniel Detka (Kraków)