Należy pamiętać, że podczas treningów nasze stawy są czasami mocno obciążone. Tak samo jak mięśnie, mogą one ulegać kontuzjom. Warto więc pamiętać o prawidłowej suplementacji, która będzie wspierać stawy w szybkiej regeneracji. Jakie suplementy na stawy są najlepsze?

Należy pamiętać, że podczas treningów nasze stawy są czasami mocno obciążone. Tak samo jak mięśnie, mogą one ulegać kontuzjom. Warto więc pamiętać o prawidłowej suplementacji, która będzie wspierać stawy w szybkiej regeneracji. Jakie suplementy na stawy są najlepsze?

Przyczyny bólu stawów

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu stawów jest zbyt mała ilość tzw. płynu maziowego, który powinien zmniejszać tarcie podczas ruchu stawu. Jednak ból może być spowodowany przez zbyt małą ilość ruchu, czy niedobory wapnia lub antyoksydantów. Wpływ na kontuzje stawowe mają również treningi. Warto zatem korzystać z suplementów na stawy, aby chronić stawy przed uszkodzeniami, a także pomagać im szybciej się regenerować.

Ten ranking suplementów na stawy z pewnością pozwoli zrozumieć, jakie substancje są ważne dla naszych stawów i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu. Warto jednak zaznaczyć, że oprócz suplementacji trzeba również wprowadzić rozgrzewki przed treningiem, które będą dostosowane do zaplanowanych ćwiczeń. Pozwoli to zredukować ilość powstających kontuzji.

Najpopularniejsze suplementy na stawy

Dużą popularnością cieszą się suplementy z glukozaminą. Jest to aminokwas wchodzący w skład płynu maziowego i odpowiada m.in. za elastyczność tkanek łącznych. We wspomnianym płynie stawowym znajdziemy również kwas hialuronowy, który wpływa na lepkość mazi. Oprócz tego, warto pamiętać także o kolagenie. Jest to białko pełniące ważną funkcję w tkance łącznej i będące znaczącą częścią budowy ścięgien. Podobnie do kwasu hialuronowego, ilość wytwarzanego kolagenu w naszym organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego zaleca się suplementację tych substancji.

Prawidłową pracę stawów wspiera również witamina C, która jest silnym antyoksydantem. Kwas L-askorbinowy zmniejsza się ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, gdyż niszczy wolne rodniki. To również ważny składnik budulca kolagenu. Nieco inną, ale równie ważną funkcję dla stawów pełni witamina D3. Wspiera ona przyswajanie wapnia, który jest jednym z podstawowych elementów budulca kości.

Jak wybrać najlepszy suplement na stawy?

Wiele popularnych suplementów na stawy można znaleźć w MusclePower.pl w formie tabletek, kapsułek, proszków, bądź zawiesin do rozpuszczania w wodzie. Przed wyborem warto sprawdzić, czy dany produkt ma swój skład oparty na jednej substancji aktywnej, czy kilku. “Mono preparaty” mają większą siłę jednorazową, z kolei specyfiki wieloskładnikowe działają bardziej kompleksowo, zmniejszając dolegliwości na wielu płaszczyznach. W ich składzie można znaleźć dodatkowo:

  • MSM - siarka organiczna o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwutleniających;

  • L-cysteina (NAC) - aminokwas wspierający produkcję kolagenu i glutationu, silnego antyoksydantu;

  • wapń i fosfor - niezbędne składniki budulca kości;

  • kwasy omega-3 - są odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie stawów.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.