Spore zawirowania, jakie przetoczyły się przez cały świat w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wcale nie zachwiały rynkiem gier wideo. Obawy niektórych, że w drugiej połowie roku 2020 jedynie nowości, w jakie będzie można zagrać, to będą darmowe gry jednoręki bandyta okazały się być płonne, a twórcy gier zapowiadają mnóstwo interesujących premier na kolejne miesiące.  Dziś zaprezentujemy Ci kilka pozycji, na które naszym zdaniem naprawdę warto zaczekać i zakupić je zaraz po premierze!

Factorio

Ta gra szykuje się na prawdziwy hit. Będzie ona udanym połączeniem gier strategicznych takich jak Civilization, X: Beyond the Frontier, SimCity i legendarnej Dune 2. Czeskie studio programistyczne Wube Software powstało wyłącznie pod kątem tej konkretniej gry, prace nad nią trwają od 2012 roku. Efekt jego pracy ma być właśnie  wydany 14 sierpnia tego roku.

Teoretyczne założenia są podobne do wielu innych gier tego typu - czyli zdobywanie surowców na odległej planecie, rozwijanie infrastruktury ekonomicznej i militarnej, rozwój technologii oraz oczywiście obrona posiadanych przez siebie obiektów. Jak widać, będzie to strategia o wielowątkowej konstrukcji, w której nie tylko trzeba będzie skupiać się na poprawie statusu materialnego swojej kolonii, ale także umiejętnym zadbaniu o jej bezpieczeństwo. Jednak kluczem do przewidywalnego sukcesu tej gry jest specyficzne podejście jej twórców do całego zagadnienia, czyli zapewnienie graczowi absolutnie wolnej ręki w dosłownie każdym aspekcie. Nic nie jest tutaj narzucone odgórnie, gracz musi sam zaplanować swoje posunięcia i ma pod tym względem pełną dowolność.

Deliver Us the Moon

Miłośnicy przygodówek w klimatach survivalowych będą zachwyceni mogąc zagrać w jedną z najciekawiej zapowiadających się gier tego typu. Deliver Us the Moon to produkt holenderskiej firmy o nazwie Keoken, która zaprojektowała grę akcji z elementami science-fiction. Fabuła rozgrywa się w roku 2069, a całość opiera się o dość prawdopodobne założenie, że ludzkość wyczerpała wszelkie dostępne na naszej planecie zasoby naturalne. W efekcie na Księżyc zostaje wysłany zespół astronautów, w jednego z których wciela się grac.

Oprócz badania powierzchni naszego satelity możemy także brać udział w rozwikłaniu spisku na ogromną skalę, którego konsekwencje jawią się naprawdę niepokojąco dla wszystkich ludzi na Ziemi... i będziemy mieli jeszcze do czynienia z ogromną liczbą innych ciekawych sytuacji do zbadania i rozwiązania. Tak, ten tytuł zapowiada się naprawdę fascynująco.

The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos

The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos to gra z premierą zaplanowaną na 27 sierpnia 2020 roku. Będzie to klasyczny produkt typu role play dysponujący systemem walki turowej i utrzymany w świecie fantasy. Bohaterowie to grupa odkryców, która zamierza poznać tajemnice legendarnego lochu Naheulbeuk oraz pokonać kryjącego się w nich potwora.

Całość jednak utrzymana jest w mocno humorystycznym stylu, na przykład główne postacie wcale nie przypominają superbohaterów, ale raczej są niezgrabnymi i niezdarnymi przeciętnymi mieszkańcami wioski, którzy wyruszyli na wyprawę nie z chęci zysku, ale wpadli do tego lochu zupełnie przez przypadek.

Tak, to z pewnością dosyć świeże podejście do dość oklepanego tematu, które zapowiada się naprawdę interesująco.

Baldur's Gate III

Ten tytuł z pewnością wzbudza gorące uczucia u wszystkich nieco bardziej zaawansowanych wiekiem graczy pamiętających jeszcze początki serii sięgające roku 1998 i firmy Bioware. Trzecia odsłona tej serii będzie trzymać się ściśle koncepcji znanej z dwóch wcześniejszych gier, z jednym dodatkiem jakim jest turowy system rozgrywania walk. Fabuła gry została ulokowana 100 lat później, niż wydarzenia zaprezentowane w drugiej części gry Baldur’s Gate.

Oczywiście mamy tutaj także do czynienia z klasycznym podejściem do gier typu RPG, czyli zaawansowanym kreowaniem postaci, tworzeniem drużyny, wykonywaniem mnóstwa misji głównych i pobocznych, punktami doświadczenia i awansowaniem na kolejne poziomy a także posługiwania się różnego rodzaju sprzętem i wyposażeniem. Cechą szczególną jest możliwość dość sporej modyfikacji otoczenia - na przykład wiele obiektów można przesunąć lub zniszczyć uderzając w nie (o ile postać dysponuje odpowiednimi narzędziami i siłą), a jeśli rozlejemy na podłożu łatwopalny olej lub dysponujemy magią ognia - można sporo elementów po prostu podpalić. Podobnie z magią ognia - można zamrozić wodę w zbiornikach wodnych (np. rzekach) co w niektórych momentach ułatwia rozgrywkę. Nie trzeba szukać mostu, wystarczy przejść po lodzie na drugi brzeg!

Tej gry z pewnością nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać, po prostu koniecznie warto w nią zagrać - a będziesz tego mógł dokonać już w sierpniu tego roku!

Partisans 1941

Oto kolejna gra strategiczna, ale tym razem o zupełnie innym stylu. Jest to gra rosyjskiego studia Alter Games, która przenosi gracza w czasy II wojny światowej. Bohaterami gry jest niewielki oddział radzieckich komandosów, którzy mają do wykonania szereg misji przeciwko niemieckim najeźdźcom. Oczywiście członkowie oddziału są nieliczni i słabo uzbrojeni, nie mają więc najmniejszych szans w otwartej konfrontacji z wrogiem. Dlatego też ich posunięcia będą dyskretne, ciche i bez zwracania na siebie uwagi.

Ten opis z pewnością przypomina Ci dawne hity tego typu, jak choćby słynna seria Commandos lub Hidden and Dangerous - i będzie to skojarzenie jak najbardziej prawidłowe. Partisans 1941 czerpią bowiem garściami z tej koncepcji stanowiąc znakomite połączenie gry zręcznościowej, skradanki i strategii. Co więcej, misje rozłożone są na sporej przestrzeni czasowej, co oznacza między innymi zmiany pory roku, a także konieczność gromadzenia zapasów, dbania o swoich partyzantów (leczenie, żywność, odzież, współpraca z miejscową ludnością, środki transportu) i wiele innych aspektów.

Wydanie gry zaplanowano na sierpień 2020 roku - warto więc pamiętać o tym ciekawie zapowiadającym się tytule!

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.