Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych w naszym kraju. Rozgrywki z uwagą śledzą kibice w różnym wieku. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dzieci już od najmłodszych lat biorą udział w treningach. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia boisk są bramki do piłki nożnej. Jak wybrać najlepsze? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

Bramki do piłki nożnej – czym się od siebie różnią?

Obecnie dostępne na rynku bramki do piłki nożnej różnią się między sobą przede wszystkim wymiarami, wagą i sposobem montażu. Wybierając model dla siebie, zwróć przede wszystkim uwagę na przestrzeń, którą dysponujesz. Z uwagi na sposób montażu wyróżnić możemy np. bramki piłkarskie przeznaczone do zabetonowania. Zwykle znajdują zastosowanie na stadionach i boiskach piłkarskich. Dużą popularnością cieszą się też bramki przenośne i przejezdne. Nadają się do montażu na różnych typach nawierzchni. Jedną z licznych zalet tego typu bramek jest możliwość łatwego montażu i demontażu.

Jakie wymiary powinny mieć bramki piłkarskie?

Dostępne na rynku bramki do piłki nożnej różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu, ale także rozmiarem. Ten parametr należy przede wszystkim dopasować do wolnej przestrzeni i do wieku osób, którym bramki posłużą do treningów. Standardowe konstrukcje, w które wyposażone są m.in. boiska szkolne, stadiony, a nawet orliki mają wymiary 7,23 x 2,44 m. Nie dysponujesz tak dużą przestrzenią? To nie problem. Bez trudu znajdziesz mniejsze bramki. Modele o wymiarach 3 x 2 m doskonale sprawdzą się na niewielkiej powierzchni. Możesz umieścić je nawet w przydomowym ogrodzie.

Równie ważnym parametrem jest waga bramek. W trosce o bezpieczeństwo zawodników celuj w lekkie modele, które pozwolą uniknąć ewentualnych kontuzji.

Bramki do piłki nożnej – gdzie można je kupić?

Rynek oferuje szeroki wybór bramek piłkarskich. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko wymiarami, wagą i sposobem montażu, ale także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jednym z często wykorzystywanych tworzyw jest aluminium. Takie bramki do piłki nożnej oferuje np. e-sklep bramkialuminiowe.pl. Konstrukcje te wyróżniają się wysoką odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, doskonale sprawdzają się na różnych typach nawierzchni. Wybierając model dla siebie, pamiętaj o tym, że solidna bramka to absolutna podstawa udanego treningu i gwarancja bezpieczeństwa zawodników!

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.