Na granicy nieba i piekła balansują ostatnio podopieczni Dariusza Surmińskiego, którzy w sobotnie popołudnie mocno skomplikowali sobie sprawę utrzymania przegrywając z bezpośrednim rywalem o nie.

Początek meczu wybornie rozpoczął się dla zawodników MKS-u Kluczbork, którzy postawili na spokojne rozgrywanie piłki. To przyniosło oczekiwany skutek, bowiem już w 12. minucie Bartosz Szepeta dał prowadzenie miejscowym.

Po pięciu minutach gola na 2-0 zdobył Aleksander Jelonek i wydawało się że spadkowicz z drugiej ligi mecz ma pod kontrolą. Z czasem jednaj to piłkarze Foto-Higieny Gać zaczęli coraz bardziej zagrażać Konrada Skuzy.

Chwilę później arbiter zawodów podyktował jedenastkę za zagranie piłki ręką Huberta Krawczuna. Do futbolówki podszedł Dominik Wejerowski i zdobył kontaktowego gola.

Mecz stał na wyrównanym poziomie, aż w końcu w 39. minucie na strzał zdecydował się Marcin Buryło i pokonał Konrada Skuzę wyrównując stan meczu.

Po zmianie stron miejscowi ruszyli do ataku i w 49. minucie gospodarze mogli przywrócić prowadzenie po uderzeniu Nikodema Zatorskiego, lecz golkiper gości w ostatniej chwili wybronił.

W 63. minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Marcin Buryło. Koszmar MKS-u nastał na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy Paweł Bujakiewicz zdobył gola na 2-3 pogrążając gospodarzy.

MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać 2-3 (2-2)

1-0 Bartosz Szepeta (12)

2-0 Aleksander Jelonek (15)

2-1 Dominik Wejerowski (21-rzut karny)

2-2 Marcin Buryło (39)

2-3 Paweł Bujakiewicz (86)

MKS Kluczbork: Skuza – Jelonek (46.Zatorski), Gierak, Krawczun, Dyr – Orłowicz (46. Węglarz (87. Krauz)) – Jantos, Szepeta, Nykiel (80. Sobala), Jaszczak – Lewandowski

Foto-Higiena Gać: Gąsiorowski – Bujakiewicz, Barski, Tylki (75. Cieśla), Buryło (82. Hawryło), Orzechowski, Tanov (70. Gołaszewski), Grochowski, Wejerowski (88. Jakacki), Krzyśków, Piórecki