Miedź Legnica pokonała Cracovię 2-1 (2-0) w  drugim piątkowym meczu 29. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Airam Lopez Cabrera przerwał serię 5. meczów z rzędu ze strzeloną bramką. W 90 minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy Paweł Zieliński.

W 19. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ołeksij Dytiatjew uderzył wprost w obrońców Miedzi Legnica.

W pierwszych 30. minutach żadna z drużyn występujących dzisiaj na stadionie im. Orła Białego w Legnicy nie potrafiła w niebezpieczny sposób zagrozić bramce przeciwnika.

W 36. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie Artur Pikk uderzeniem z woleja słabszą prawą nogą umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki Michala Peškovicia. Estończyk wykorzystał podanie z lewej strony w pole karne przedłużone przez Henrika Ojamaa

W 41. minucie Miedź podwyższyła prowadzenie. Gospodarze potrzebowali zaledwie 5. minut do podwyższenia wyniku spotkania. Ponownie na pierwszym planie Artur Pikk. Estończyk podążył z piłką tuż przed polem karnym dziubnął piłkę do której dobiegł Juan Cámara. Hiszpan zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki tuż przy lewym słupku bramki.

W doliczonym czasie gry Petteri Forsell wykończył groźnym strzałem akcję zespołową swojej drużyny. Ponownie próbując zaskoczyć bramkarza Cracovii.

Bardzo dobrze mogli wejść w drugą część spotkania podopieczni trenera Michała Probierza. Airam Lopez Cabrera dośrodkował sprzed pola karnego, do piłki wyskoczył Mateusz Wdowiak zabrakło centymetrów napastnikowi gości.

W 54. minucie ponownie niebezpiecznie zaatakowali podopieczni Dominika Nowaka. Juan Cámara chciał pokonać mocnym płaskim strzałem po raz drugi w dzisiejszym meczu bramkarza krakowian.

W 63. minucie Filip Piszczek zdobył bramkę kontaktową dla drużyny Cracovii. Po zagraniu Michala Sipľaka futbolówka odbiła się od nogi Tomislava Božicia idealnie spadła na nogę młodego napastnika, który płaskim strzałem pokonał ukraińskiego bramkarza Miedzianki.

W 72. minucie bardzo dobrym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Cabrera, ale uderzeniem bardzo dobrze poradził sobie Anton Kanibolotskiy.

W 82. minucie ruszył prawą flanką Henrik Ojamaa wpadł w pole karne w sytuacji sam na sam nie dał rady pokonać bramkarza Pasów.

W 87. minucie Sergiu Hanca dośrodkował z lewej flanki piłka trafiła do Cabrery który sprzed pola karnego uderzył nad poprzeczką.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Paweł Zieliński zaatakował ostro w walce o piłkę rywala. Sędzia Piotr Lasyk pokazał bezpośrednio czerwony kartonik. Po weryfikacji VAR podtrzymał swoją decyzję.

MIEDŹ LEGNICA - CRACOVIA 2-1 (2-0)

1-0 Artur Pikk (36.)

2-0 Juan Cámara (41.)

2-1 Filip Piszczek (63.)

Miedź Legnica: Kanibołoćkyj - Miljković, Božić, Osyra, Bartczak, Pikk (86. Paweł Zieliński) - Ojamaa, Fernández, Santana (90. Adrian Purzycki), Cámara (90. Mateusz Żyro) - Forsell.

Cracovia: Peškovič - Rapa, Helik, Dytiatjew, Sipľak - Hanca, Gol, Hernández, Dąbrowski (46. Filip Piszczek; 83. Bojan Čečarić), Wdowiak (75. Sebastian Strózik) - Cabrera.

żółte kartki: Miljković, Ojamaa - Dytiatjew, Hanca, Hernández czerwona kartka: (90. minuta, Miedź, za brutalny faul) sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) widzów: 4 018