Cracovia przegrała z ŁKS-em Łódź 1-2 (0-1) w pierwszym sobotnim meczu 2. Kolejki PKO Ekstraklasy. Jest to pierwsze zwycięstwo beniaminka w sezonie 2019/2020.

W 8. minucie z lewej strony dośrodkował Kamil Pestka  w kierunku pierwszego słupka. Tam na wślizgu zameldował się Rafael Lopes, który próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych trącając piłkę.

W 15. minucie Lopes wpadł w pole karne, zdecydował się na uderzenie na dalszy słupek prawą nogą. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek i wyszła w pole.

W 16. minucie wynik spotkania w Krakowie otworzyli goście. Dani Ramírez zagrał między dwóch obrońców po ziemi. Całkowicie myląc defensorów gospodarzy. Do podania doszedł Łukasz Sekulski, który lekko podcinając piłkę pokonał Michala Peškovicia. Piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki.

W 49. minucie było niebezpiecznie pod bramką Pasów. Jeden z zawodników ŁKS-u zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Peškovič wypluł piłkę, do futbolówki doskoczył  jeszcze Sekulski, ale i tym razem bramkarz był lepszy.

W 55. minucie Michal Sipľak zablokował piłkę w polu karnym ręką. Sędzia Szymon Marciniak bez wahania podyktował rzut karny.

W 56. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Maksymilian Rozwandowicz, stały wykonawca rzutów karnych beniaminka pewnym strzałem w lewą stronę pokonał bramkarza, który rzucił się w odmiennym kierunku.

W 71. minucie kapitalne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne na głowę Pelle van Amersfoort nie był kryty uderzył głową, bardzo dobrą interwencją wykazał się Michał Kołba.

W 85. minucie Rafael Lopes był bliski zaskoczenia bramkarza przyjezdnych. Kapitalne rozegranie rzutu wolnego na prawą stronę. Z tej części boiska dośrodkowanie w pole karne. Do którego doszedł portugalski napastnik gospodarzy. Piłka uderzyła w słupek, po czym przeturlała się po linii bramkowej i wpadła w ręce bramkarza.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry gola kontaktowego zdobył Sergiu Hanca. Rumun wykorzystał podanie w pole karne wprowadzonego po przerwie Mateusza Wdowiaka doskoczył do piłki i umieścił ją w siatce.

CRACOVIA - ŁKS ŁÓDŹ 1-2 (0-1)

0-1 Łukasz Sekulski (16.)

0-2 Maksymilian Rozwandowicz (56.) karny

1-2 Sergiu Hanca (90.+)

Cracovia: Peškovič - Râpă, Helik, Jablonský, Sipľak - Čečarić (60. Mateusz Wdowiak), Gol, Dimun (60. Sergiu Hanca), van Amersfoort, Pestka (30. Sylwester Lusiusz) - Lopes.

ŁKS Łódź: Kołba - Grzesik (78. Artur Bogusz), Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak - Bryła (46. Pirulo), Piątek, Kalinkowski, Wolski, Ramírez - Sekulski (68. Rafał Kujawa).

żółte kartki: Helik, Jablonský - Klimczak, Sobociński sędzia: Szymon Marciniak (Płock) widzów: 8 043