Podopieczni Kazimierza Moskala wygrali w Jastrzębiu i przypieczętowali awans do ligowej elity, do której wracają po siedmiu latach. Dublet dla łodzian ustrzelił Łukasz Sekulski,

Początek meczu należał do zdeterminowanych piłkarzy ŁKS-u Łódź, którzy chcieli przypieczętować awans do LOTTO Ekstraklasy. Dani Ramirez próbował przedostać się pod pole karne GKS-u 1962 Jastrzębie, lecz defensorzy dobrze się spisali.

W 6. minucie meczu gospodarze groźnie zaatakowali na bramkę Michała Kołby, lecz ten dobrze obronił. Obie drużyny starały się wypracowywać dogodne okazje. Kilkanaście minut później Ramirez próbował z rzutu wolnego, lecz Grzegorz Drazik pozostał czujny.

Łodzianie zaczęli się rozkręcać i 28. minucie Łukasz Sekulski strzelił gola na 0-1. Po chwili goście mogli podwyższyć, a mocno uderzał Jan Grzesik, ale Drazik zatrzymał uderzenie.

Niedługo po tym kontratak wyprowadził Ramirez, który wbiegł w pole karne, gdzie się przewrócił, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Po kilku minutach Kamil Adamek uderzał na bramkę, lecz piłka powędrowała nad bramką.

To nie był koniec emocji w pierwszej odsłonie, bowiem Łukasz Sekulski rzutem na taśmę przed przerwą podwyższył prowadzenie. Szybko po zmianie stron mogło być 0-3, ale kolejną szansę zmarnował Ramirez.

W 66. minucie przed dobrą okazją stanął Farid Ali, który uderzył z bliskiej odległości na bramkę Kołby, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Gospodarze próbowali jeszcze nawiązać walkę, jednak łodzianie dobrze spisywali się w obronie. W  81. minucie Kamil Szymura bezpośrednio uderzał na bramkę, lecz trafiła ona w słupek.

Pod koniec spotkania Wojciech Łuczak próbował jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak znacznie się pomylił.

W samej końcówce jeszcze Bartłomiej Kalinkowski otrzymał czerwoną za kopnięcie Szymury.

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0-2 (0-2)

0-1 Łukasz Sekulski (28)

0-2 Łukasz Sekulski (45)

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Wolniewicz, Szymura, Gojny – Ali, Jaroszek (74. Tront), Spychała (46. Mróz), Rafał Adamek (65. Wróbel), Jadach – Kamil Adamek

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez (85. Wolski), Kalinkowski, Piątek, Bielak, Bryła (70. Łuczak) – Sekulski