Lechia Gdańsk przegrała z  Legią Warszawa 1-3 (1-0) w meczu na szczycie LOTTO Ekstraklasy w ramach 33. Kolejki. Legia dzięki temu zwycięstwu została liderem. Od 89. minuty Lechia Gdańsk musiała sobie radzić w 10. po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

W 2. minucie rzut karny dla Lechii. Na czystej pozycji Flávio Paixão wpadł w pole karne minął Radosława Cierzniaka, a potem na wślizgu przy pomocy ręki zablokował piłkę Artur Jędrzejczyk.

Sędzia Daniel Stefański po konsultacji z wozem VAR i oglądnięciu powtórki wideo wskazał, że nie było nieprawidłowego zagrania obrońcy Legii. Arbiter nakazał grę od rzutu wolnego dla gości.

W 11. minucie zagranie z głębi boiska w kierunku Sebastiana Szymańskiego młody pomocnik gości był na spalonym. Sędzia pozwolił na podanie do Michała Kucharczyka, który technicznym strzałem chciał zaskoczyć Dušana Kuciaka, minimalnie nad poprzeczką.

W 17. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie Lukáš Haraslín zamknął dośrodkowanie od Konrada Michala i głową skierował futbolówkę do siatki.

W 47. minucie przyjezdni stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki. Rzut wolny wykonywał Szymański, piłka trafiła na głowę do William Rémy, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Kuciak.

W 48. minucie kolejny rzut wolny dla gości. Tuż sprzed linii pola karnego z prawej strony na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Szymański. Robinsonadą popisał się bramkarz drużyny Piotra Stokowca.

W 57. minucie Carlitos dośrodkował z lewej strony boiska na dobrej wysokości Michał Kucharczyk urwał się Filipowi Mladenović’owi  doszedł do uderzenia głową, ale nie trafił w światło bramki.

W 61. minucie Paweł Stolarski doprowadził do wyrównania, po prawej stronie boiska akcja ofensywna przyjezdnych piłka trafiła do obrońcy, który zdecydował się na uderzenie zza linii pola karnego. Futbolówka po rykoszecie od Jarosława Kubickiego wpadła do siatki.

W 76. minucie Artur Sobiech wygrał pojedynek w polu karnym z Remym, napastnik Lechistów uderzył w kierunku bramki, ale obrońca warszawskiej drużyny zablokował uderzenie. Było podejrzenie, że przy wślizgu mógł zagrać ręką.

W 80. minucie  Kasper Hämäläinen wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Sebastian Szymański oddał piłkę po zespołowej akcji i minięciu Dušana Kuciaka, do fińskiego napastnika który trafił do pustej bramki.

Od 89. minuty Lechia Gdańsk musiała sobie radzić w 10. po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

W 3. minucie doliczonego czasu gry Iuri Medeiros uderzył sprzed pola karnego. Carlitos zszedł do środka, odegrał do Portugalczyka, a ten ustalił wynik spotkania mierzonym strzałem tuż przy słupku.

LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 1-3 (1-0)

1-0 Lukáš Haraslín (17.)

1-1 Paweł Stolarski (61.)

1-2 Kasper Hämäläinen (80.)

1-3 Iuri Medeiros (90+)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Haraslín (60. Flávio Paixão), Kubicki, Łukasik (83. Karol Fila), Lipski, Michalak (67. Mateusz Żukowski) - Sobiech.

Legia Warszawa: Cierzniak - Stolarski, Rémy, Jędrzejczyk, Rocha (86. Adam Hloušek) - Kucharczyk (78. Iuri Medeiros), Antolić, Martins (86. Mateusz Wieteska), Hämäläinen, Szymański - Carlitos.

żółte kartki: Sobiech, Augustyn, Kuciak - Jędrzejczyk, Carlitos  czerwona kartka: Błażej Augustyn (89. minuta, Lechia, za drugą żółtą) sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)  widzów: 25.000