Portowcy zremisowali w Warszawie, dzięki czemu ich rywal stracił pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy. Wynik meczu błyskawicznie otworzył Zvonimir Kozulij, a do wyrównania w drugiej odsłonie doprowadził Dominik Nagy.

Piłkarze Pogoni Szczecin znakomicie rozpoczęli potyczkę z Legią Warszawa. W 3. minucie Tomas Podstawski był faulowany przez Sebastiana Szymańskiego, a sędzia Paweł Gil odgwizdał przewinienie. Do futbolówki podszedł Zvonimir Kozulij i pięknym strzałem zaskoczył Radosława Cierzniaka.

Taki obrót spraw nie spodobał się gospodarzom, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. Podopieczni Aleksandara Vukovica przez długi czas znajdowali się w polu karnym Portowców. Szczecinianie jednak skutecznie odpierali ataki.

Mecz był otwartym widowiskiem i każda z drużyn próbowała konstruować groźne akcję. W 31. minucie Santeri Histikka centrował do Michała Żyry, lecz Cierzniak interweniował na raty. Po chwili goście mogli prowadzić już 0-2, a po raz kolejny Żyro miał dogodną okazję, lecz ponownie golkiper Legii był górą.

W samej końcówce spotkania Szymański centrował, a piłkę głową dogrywał Artur Jędrzejczyk do Luisa Rochy, który uderzał nad bramką. Niedługo po tym Rocha podał do Carlitosa, a ten uderzał lecz Jakub Bursztyn nie dał się zaskoczyć.

Szybko po zmianie stron gospodarze mieli bardzo dogodną sytuację do zdobycia bramki. Carlitos dogrywał do Jarosława Niezgody, a ten strzelił w sam środek bramki. 180 sekund później na prowadzenie Niezgoda dograł piłkę do Dominika Nagy'a, a ten pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Legioniści chcieli pójść za ciosem i dobrze grający tego dnia Niezgoda podał futbolówkę Marko Vesovicovi, który pokonał Bursztyna, lecz arbiter odgwizdał spalonego. W 69. minucie Carlitos otrzymał idealne podanie, jednak w ostatniej chwili Kamil Drygas uchronił Pogoń od utraty gola.

Siedem minut później groźnie na bramkę uderzał Nagy, lecz w ostatniej chwili Bursztyn wybronił. W końcówce meczu o drugą bramkę tego dnia mógł pokusić się Kozulij, ale w ostatniej chwili Cierzniak wybił piłkę na rzut rożny.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1-1 (0-1)

0-1 Zvonimir Kozulij (4)

1-1 Dominik Nagy (55)

Legia Warszawa: Cierzniak – Vesovic, Jędrzejczyk, Remy, Luis Rocha (76. Wieteska) – Antolic, Cafu, Martins (46. Niezgoda), I. Medeiros (33. D. Nagy) – Szymański, Carlitos

Pogoń Szczecin: Bursztyn – Matynia, Malec (61. Fojut), Walukiewicz, Stec – Hostikka, Drygas (73. Majewski), Podstawski, Kozulj – Kowalczyk, Żyro (65. Benyamina)

Żółte kartki: Kowalczyk, Podstawski, Walukiewicz

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 24 000