W 28. kolejce Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Jagiellonie Białystok 3-0.

Pierwsze dwa trafienia mogliśmy podziwiać już w pierwszej odsłonie. Autorem bramki na 1-0 był Kasper Hamalainem, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i głową skierował piłkę do siatki Jagiellonii Białystok. Legia Warszawa nie miała zamiaru się zatrzymywać i w 42. minucie zdobyła kolejne trafienie.

Tym razem piękną podcinką popisał się Sebastian Szymański, który otrzymał piękne podanie od Michała Kucharczyka. Zawodnik po profesorsku pokonał bramkarza Jagiellonii zarazem ustalając wynik pierwszej części meczu na 2-0.

W drugiej połowie mieliśmy coraz częstsze ataki ze strony gości z Białegostoku. W 64. minucie arbiter podyktował rzut karny dla zawodników "Jagii" po tym jak Domagoj Antolić zagrał piłkę ręką w polu karnym. Piłkarz Legii dostał za to żółtą kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Guilherme.

Zawodnik mimo wszystko musiał uznać wyższość Radosława Cierzniaka, który pięknie obronił rzut karny. W 66. minucie mieliśmy trzecią bramkę dla Legii. Autorem gola był Andre Martins, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego dobił drużynę z Podlasia. Tym samym ustalił wynik meczu na 3-0.

LEGIA WARSZAWA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3-0 (2-0)

1-0 Kasper Hamalainen (37.)

2-0 Sebastian Szymański (42.)

3-0 Andre Martins (66.)

Legia Warszawa: Cierzniak - Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Luis Rocha (65. Wieteska), Antolić, Martins (74. Stolarski), Kucharczyk, Hamalainen, Szymański (79. Radović), Carlitos.

Pogoń Szczecin: Kelemen - A. Kadlec (65. Kostal), Runje, Mitrović, Guilherme, Kwiecień (78. Adamec), Romańczuk, Wójcicki, Pospisil, Balleste (84. Poltanović), Klimala.

Żółte Kartki: Luis Rocha, Antolić - Pospisil, Kwiecień. Sędzia: Szymon Marciniak. Widzów: 22590.