Arka Gdynia przegrała z Legią Warszawa 1-2 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 25. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 2. minucie Cafu zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka przeleciała obok słupka.

W 7. minucie Michał Kucharczyk zgłębi pola zagrał w pole karne w poszukiwaniu Carlosa Lopeza, ale udaną interwencją popisał się Damian Zbozień.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji zagrażających bramce. Jednak żaden z piłkarzy nie potrafił otworzyć wyniku spotkani w pierwszych 45. minutach dzisiejszego spotkania.

W pierwszym kwadransie po przerwie przeważała gra w środkowej części boiska. Zarówno gospodarze, jak i goście szukali możliwości zaskoczenia przeciwnika.

W 59. minucie Carlitos otworzył wynik spotkania. Hiszpan otrzymał podanie na 16. metr przełożył piłkę na prawą nogę dokręcił do bramki. Pavels Steinbors nawet się nie poruszył.

W 64. minucie Sandro Kulenović otrzymał podanie na 11. Metr od Cafu i strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

W 67. minucie Alexandar Kolev mógł zdobyć gola kontaktowego, ale jego strzał z dystansu w kapitalny sposób obronił Radosław Majecki.

Minutę później Michał Janota zakręcił obrońcami na lewej stronie. Zacentrował w pole karne gdzie do zawieszonej piłki najwyżej wyskoczył Maciej Jankowski i głową skierował piłkę do siatki.

W 83. minucie gospodarze mieli szansę na wyrównanie. Centra w pole karne do której dochodzi na 5. Metrze Tadeusz Socha, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

ARKA GDYNIA – LEGIA WARSZAWA 2-1 (0-0)

0-1   Carlos Lopez (59.)

0-2   Sandro Kulenović (64.)

1-2  Maciej Jankowski (68.)

Arka Gdynia: Steinbors - Zbozień (14. Tadeusz Socha), Maghoma, Marić, Marciniak - Olczyk (69. Luka Zarandia), Vejinović, Deja, Janota, Jankowski - Kolew (73. Rafał Siemaszko)

Legia Warszawa: Majecki - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hloušek - Kucharczyk, Cafu, Martins (75.  Iñaki Astiz), Carlos Lopez (69. Salvador Agra), Nagy (80. Iuri Medeiros) - Kulenović

żółte kartki: Socha - André Martins, Cafú, Astiz sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) widzów: 10 000