W niedzielę o 15:00 rozpocznie się hitowe starcie na boiskach Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa przy Łazienkowskiej podejmie ekipę Lecha Poznań. Czy pucharowe obowiązki wpłyną na postawę drużyny Dariusza Żurawia? Zapraszam na analizę tej rywalizacji w oparciu o ofertę zakładów bukmacherskich.

Legia Warszawa

Wojskowi od początku obecnej kampanii grali w kratkę, jednak na przestrzeni ostatnich czterech rywalizacji widać postępy. Legioniści mają w tym czasie na swoim koncie trzy wygrane, a dodatkowo w dwóch kolejnych meczach nie stracili nawet jednego gola.


W opinii zakładów bukmacherskich to właśnie Legia Warszawa będzie faworytem niedzielnej potyczki. Wojskowi zagrają na swoim obiekcie, co prawda bez wsparcia kibiców, jednak nadal będą mieli przewagę. W ostatnich sześciu starciach domowych z tym rywalem na boiskach Ekstraklasy gospodarze odnieśli komplet sześciu zwycięstw.

Legia po przerwie na kadrę jest niepokonana. W tym czasie potrafiła pokonać Wartę, Śląsk i Zagłębie, a także zremisować 0:0 z Pogonią Szczecin. Widać, że wraz z upływem czasu maszyna Czesława Michniewicza zaczyna pracować na odpowiednich obrotach.

Jedną z kluczowych kwestii przed rozpoczęciem tej rywalizacji może być aspekt zdrowotny, ponieważ po meczu Legii z Wartą Poznań w mediach, a także wśród kibiców rozgorzała dyskusja dotycząca utraty węchu i gorączki u dwóch zawodników.

Legia Warszawa – statystyki:
 • Wojskowi wygrali w trzech z czterech ostatnich spotkań ligowych.
 • Legia nie straciła gola w dwóch ostatnich meczach.
 • Legia wygrała w sześciu ostatnich starciach domowych z Lechem w Ekstraklasie.
 • Wojskowi ostatni raz nie zdobyli gola w domowym spotkaniu z Lechem w 2015 roku.
 • Mistrzowie Polski wygrali w 3 z 5 poprzednich meczów domowych z tym rywalem w stosunku 2:1.
 • Legia zdobyła dwa gole w 4 z 5 ostatnich rywalizacji z Lechem na swoim boisku.
 • Legia wygrała w dwóch ostatnich starciach na swoim boisku 2:1.


Lech Poznań

Fani Kolejorza już kilka lat czekają na wygraną ich zespołu na obiekcie odwiecznego rywala. Ostatnie zwycięstwo poznańskiej lokomotywy w Warszawie miało miejsce w 2016 roku podczas meczu o Superpuchar, natomiast w Ekstraklasie Lech ostatni raz wygrał przy Łazienkowskiej w 2015 roku.

Podopieczni Dariusza Żurawia są w obecnej kampanii jedynym przedstawicielem polskiej piłki w europejskich pucharach. Legia pożegnała się z Ligą Europy w przykrych okolicznościach, dlatego też trzeba zwrócić uwagę na aspekt regeneracji przy okazji analizy oferty zakładów bukmacherskich. Kolejorz w ramach LE po dwóch porażkach znalazł się pod ścianą, dlatego też Dariusz Żuraw nie mógł sobie pozwolić na rotacje w składzie, czy też oszczędzanie graczy na starcie z Legią. Można nawet założyć, że z perspektywy klubu, a także finansów ważniejsze było spotkanie ze Standardem Liege.

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną Lecha, jednak mowa o rywalizacji przy Bułgarskiej. W ostatnich delegacjach do Warszawy nie było tak kolorowo, oprócz sześciu kolejnych porażek, trzeba również wspomnieć, że Kolejorz w pięciu meczach zaliczył zaledwie trzy trafienia.

Lech Poznań – statystyki:
 • Kolejorz przegrał sześć ostatnich meczów przy Łazienkowskiej w Ekstraklasie.
 • Lech Poznań podejdzie do tego meczu po pucharowej rywalizacji w Lidze Europy.
 • Kolejorz nie wygrał w dwóch ostatnich meczach Ekstraklasy.
 • Trzy ostatnie spotkania ligowe z udziałem Lecha to wyniki BTTS.
 • Kolejorz pokonał Legię w ostatnim meczu bezpośrednim 2:1 przy Bułgarskiej.
 • Lech zdobył łącznie trzy bramki w pięciu kolejnych delegacjach do Warszawy.
 • Ostatnie zwycięstwo Lecha przy Łazienkowskiej miało miejsce w ramach Superpucharu Polski w 2016 roku.
 • W ośmiu ostatnich potyczkach tych drużyn przy Łazienkowskiej nie było remisu.


Hit Ekstraklasy – co obstawiać z oferty zakładów bukmacherskich?

W forBET znajdziesz jedną z najlepszych i najszerszych ofert spośród polskich zakładów bukmacherskich. Hit Ekstraklasy to jedno, ale możesz również skorzystać z szeregu promocji związanych z tym wydarzeniem. Więcej na stronie bukmachera!

Przed spotkaniem Legii Warszawa z Lechem Poznań można się spodziewać wielkich emocji, dlatego też puszczenie kuponu dla podbicia atrakcyjności nie powinno być złym wyborem. Co obstawiać? Spotkania tych drużyn regularnie wzbudzają zainteresowanie całego kraju, jednak z perspektywy typera poprzeczka trudności wzrasta w zestawieniu z innymi starciami tych zespołów. Podczas rywalizacji dwóch wyrównanych drużyn często decydują detale.

Obecnie jednym z takich detali może być właśnie pucharowy mecz Lecha Poznań w czwartek lub też osłabienia chorobowe w ekipie gospodarzy. Co będzie miało większy wpływ? Zdaniem zakładów bukmacherskich na podstawie analizy czynników meczowych faworytem jest Legia Warszawa. Z pewnością jest to związane z miejscem rozgrywania tej rywalizacji, a także serią sześciu kolejnych zwycięstw przy Łazienkowskiej. Mimo to – kurs 2.40 pokazuje, że analitycy zakładów sportowych nie mieli tutaj łatwego zadania.

Legia w ostatnim czasie regularnie zdobywa bramki w domowych starciach z Lechem. Jeśli chodzi o drużynę Kolejorza, to wyglądało to trochę gorzej, ponieważ Poznaniacy strzelili zaledwie trzy gole w ostatnich pięciu starciach na Łazienkowskiej.

Wojskowi na przestrzeni ostatnich dwóch meczów zachowali czyste konto w Ekstraklasie, jednak jeśli rozłożymy te starcia na czynniki pierwsze, to zauważymy, że były to delegacje. Jeśli chodzi o domowe potyczki na ligowych boiskach – Legia od początku sezonu traci przynajmniej jednego gola, a mecze kończą się wynikiem BTTS. Trzy ostatnie potyczki Kolejorza w Ekstraklasie również miały takie zakończenie, więc może to być dobra droga!

Kurs na BTTS dostępny na stronie forBET zakłady bukmacherskie!

Pod kątem rynku 1X2 musisz zwrócić uwagę na statystykę, która mówi, że od ośmiu meczów przy Łazienkowskiej nie było remisu. W związku z tym możesz skorzystać z zakładu 12 dostępnego w forBET, który oznacza obstawienie wygranej jednej, lub drugiej drużyny. Twój kupon nie wejdzie tylko, jeśli starcie zakończy się remisem.

Wynik meczu będziesz mógł śledzić na żywo tutaj.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Operator forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję rynek zakładów bukmacherskich.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.