Piłkarze Legii Warszawy wygrali 4-2 z Pogonią Szczecin w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Gospodarze z pierwszego gola cieszyli się już w 4. minucie spotkania. Właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Filip Mladenović. Chwilę później na 2-0 podwyższył Tomas Pekhart. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 14. minucie wykorzystując rzut karny.

Losy pojedynku praktycznie rozstrzygnął już w 29. minucie Mateusz Wieteska, bo ciężko było liczyć na to, że goście zdołają odrobić stratę czterech bramek.

Chwilę przed przerwą jednego gola odrobił Adam Frączczak i do przerwy Legia Warszawa prowadziła 4-1.

W końcówce rozmiary porażki Pogoni Szczecin w Warszawie zmniejszył  Kamil Drygas (83. minuta - rzut karny).

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4-2 (4-1)

1-0 Filip Mladenović (4)
  2-0 Tomáš Pekhart (10)
  3-0 Tomáš Pekhart (14-karny)
  4-0 Mateusz Wieteska (29)
  4-1 Adam Frączczak (45)
  4-2 Kamil Drygas (83-karny)

Legia Warszawa: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow - Josip Juranović, Bartosz Slisz, Andre Martins, Bartosz Kapustka (74. Walerian Gwilia), Luquinhas (79. Rafael Lopes), Filip Mladenović - Tomas Pekhart (87. Kacper Kostorz).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos (63. Mariusz Malec), Benedikt Zech, Luis Mata (23. Kacper Kozłowski) - Alexander Gorgon, Damian Dąbrowski (63. Kamil Drygas), Kacper Smoliński (63. Adrian Benedyczak), Sebastian Kowalczyk, Michał Kucharczyk - Adam Frączczak (74. Mariusz Fornalczyk).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Wieteska, Szabanow, André Martins - Triantafyllópoulos, Dąbrowski, Kozłowski, Drygas.