Legia Warszawa przegrała z Lechią Gdańsk 1-2 (1-1) w 10. Kolejce PKO Ekstraklasy. Gdańszczanie dzięki temu zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

W 12. minucie legioniści otworzyli wynik spotkania. Najlepiej w polu karnym przy rzucie rożnym zachował się Mateusz Wieteska, który zgubił krycie obrońców i głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 38. minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Lukáš Haraslín wrzucił piłkę wprost w pole karne z autu. Do podania doszedł Michał Nalepa, który wykorzystał zaskoczonych obrońców.

W 52. minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze w ataku zachował się Błażej Augustyn, który wykorzystał kontratak. Po podaniu uderzył głową i pokonał Radosława Majeckiego.

W 60. minucie w zamieszaniu pod bramką Mateusz Wieteska uderzył w poprzeczkę.

LEGIA WARSZAWA - LECHIA GDAŃSK 1-2 (1-1)

1-0 Mateusz Wieteska (12.)

1-1 Michał Nalepa (38.) 

1-2 Błażej Augustyn (52.) 


Legia Warszawa: Majecki - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik (56. Arvydas Novikovas) - Nagy (46. Igor Lewczuk), Antolić, Martins, Gvilia, Luquinhas - Niezgoda (46. José Kanté).


Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa (62. Tomasz Makowski), Augustyn, Mladenović - Haraslín (72. Sławomir Peszko), Kubicki, Łukasik, Gajos, Udovičić (83. Flávio Paixão) - Sobiech.


żółte kartki: Karbownik, Kanté, Luquinhas - Haraslín, Mladenović  sędzia: Szymon Marciniak (Płock) 

widzów: 20 000 


foto: //legionisci.com

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.