Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk 2-1 (0-0) w 36. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Lechia Gdańsk straciła szansę na wywalczenie Mistrzostwa Polski.

W 5. minucie z lewej strony boiska dośrodkował w pełnym biegu Kamil Jóźwiak. Do piłki doszedł Marcin Wasielewski i uderzył głową, futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 8. minucie rewelacyjnie huknął z dystansu Michał Mak Uderzenie było na tyle niebezpieczne, że Jasmin Burić musiał się wykazać kunsztem bramkarskim.

W 13. minucie ponownie dośrodkowanie z lewej strony. Przedłużone przez Jóźwiaka, do której doszedł Christian Gytkjær, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 36. minucie Darko Jevtić uderzył zza pola karnego schodząc do środka z prawej strony. Uderzenie Szwajcara leciała w kierunku okienka bramki, ale w ostateczności przeleciała nad poprzeczką.

W 37. minucie Patryk Lipski zdecydował się na krótkie rozegranie rzutu rożnego. Było dobre dośrodkowanie, ale zabrakło celnego uderzenia głową.

W 43. minucie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Lechitów. Niewiele brakowało, a Robert Gumny zanotował by  trafienie samobójcze. W ostateczności futbolówka trafiła w obramowanie bramki.

W 59. minucie samobójcze trafienie na swoim koncie zanotował Błażej Augustyn. Obrońca Lechistów skierował piłkę do własnej siatki po płaskim uderzeniu Piotra Tomasika, które nie zmierzało w światło bramki.

W 71. minucie Filip Mladenović dośrodkował w pole karne, tam najlepiej odnalazł się Michał Mak, który z pierwszej piłki nie dał najmniejszych szans bramkarzowi wyrównując wynik spotkania.

W doliczonym czasie gry Krzysztof Kołodziej zagrał w kierunku do Darko Jevticia, Szwajcar uderzył i pokonał bezradnego Zlatana Alomerovicia ustalając wynik spotkania.

W 5. minucie doliczonego czasu Lukas Haraslin uderzył łokciem w twarz Łukasza Trałkę. Sędzia Bartosz Frankowski analizował zapis wideo tej sytuacji. Po obejrzeniu powtórki utrzymał pierwszą decyzję karząc żółtym kartonikiem Słowaka.

LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 2-1 (0-0)

1-0 Błażej Augustyn (59.) sam.

1-1 Michał Mak (71.)

2-1 Darko Jevtić (90+)

Lech Poznań: Burić - Gumny, Janicki, Vujadinović, Tomasik - Wasielewski (69. Tymoteusz Klupś), Skrzypczak (85. Filip Marchwiński), Trałka, Jevtić, Jóźwiak - Gytkjær (62. Krzysztof Kołodziej).

Lechia Gdańsk: Alomerović - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Mak (81. Steven Vitória), Łukasik, Makowski, Lipski (66. Mateusz Sopoćko), Żukowski (57. Lukáš Haraslín) - Paixão.

żółte kartki: Burić, Skrzypczak - Sopoćko, Mak, Haraslín sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 7 516