Lech Poznań zremisował z Jagiellonią Białystok 1-1 (1-1) w drugim piątkowym spotkaniu 9. Kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pozostają niepokonani w meczach wyjazdowych w tym sezonie.

W 22. minucie goście otworzyli wynik. Lechici stracili piłkę w środku pola. Martin Pospíšil zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Patryka Klimali młody napastnik białostoczan uderzył tuż przy słupku, pokonując bramkarza drużyny Dariusza Żurawia.

W 30. minucie Martin Košťál uderzył z dystansu tor lotu piłki zmienił Jesús Imaz próbując zaskoczyć Mickey van der Hart, który zdołał sparować na rzut rożny.

W 37. minucie sędzia Tomasz Musiał zdecydował się po analizie VAR podyktować rzut karny dla gospodarzy po zagraniu przez jednego z zawodników stojących w murze.

W 38. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Paweł Tomczyk który pewnym strzałem pokonał bezradnego Mickey van der Harta. To trzeci w tym sezonie gol poznańskiego napastnika.

W drugiej połowie tempo dzisiejszego spotkania zdecydowanie spadło. Żadnej z drużyn nie spieszyło z rozegraniem piłki.

Do drugiej połowy sędzia Tomasz Musiał zdecydował się doliczyć aż 10. minut.

LECH POZNAŃ - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1-1 (1-1)

0-1 Patryk Klimala (22.)

1-1 Paweł Tomczyk (39.) karny

Lech Poznań: van der Hart - Gumny, Šatka, Rogne (78. Tomasz Dejewski), Puchacz - Jóźwiak, Tiba, Muhar (85. Mateusz Skrzypczak), Amaral (68. Darko Jevtić), Kamiński - Tomczyk.

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme - Bida (57. Tomáš Přikryl), Pospíšil, Romanczuk, Imaz, Košťál (61. Juan Cámara) - Klimala (84. Przemysław Mystkowski).

żółte kartki: Jóźwiak, Skrzypczak - Košťál, Runje, Arsenić, Mystkowski sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)  widzów: 11 497