W 28. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań podejmował Pogoń Szczecin. Poznaniacy wygrali te spotkanie 3-2.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy dwie bramki. Dwie zdobyli zawodnicy Lecha Poznań. Strzelaninę rozpoczął w 25. minucie Kamil Jóźwiak, który przepięknie zakończył wykreowaną przez siebie akcję. Drugie trafienie padło dwadzieścia minut później. Autorem trafienia był Nikola Vujadinović, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zawodnik nie pomylił się w tej sytuacji i głową skierował piłkę do siatki Pogoni Szczecin. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Lecha 2-0.

Druga połowa zaczęła się od trzeciego trafienia Lecha. Drugiego gola na swoje konto wpisał Jóźwiak, który ładnie wbiegł w pole karne Pogoni i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Pogoń mimo wszystko nie miała zamiaru się poddawać i zaczęła próbować gonić wynik. Strzelanie zaczęli dopiero w 86. minucie.

Gola na 3-1 zdobył Iker Guarrotxen, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza Lecha pokonując go precyzyjnym strzałem. Kontaktowe trafienie ja Pogoni padło minute przed końcem regulaminowego czasu gry. Strzelcem był wtedy Jin Izumisawa. Zawodnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy i wpakował piłkę do siatki gospodarzy. Mimo wszystko trzy punkty zostały w Poznaniu gdzie Lech wygrał mecz 3-2.

LECH POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN 3-2 (2-0)

1-0 Kamil Jóźwiak (25.)

2-0 Nikola Vujadinović (45.)

3-0 Kamil Jóźwiak (54.)

3-1 Iker Guarrotxen (86.)

3-2 Jin Izumisawa (89.)

Lech Poznań: Burić - Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz, Klupś (55. Makuszewski), Trałka (83. Gajos), Tiba, Jevtić (79. Marchwiński), Jóźwiak, Gytkjaer.

Pogoń Szczecin: Załuska, Stec, Fojut, Malec, Nunes, Podstawski, Majewski, Delew (64. Izumisawa), Kowalczyk (59. Hostikka), Guarrotexena, Buksa (62. Żyro)

Żółte Kartki: Tiba, Trałka, Jóźwiak - Buksa. Sędzia: Paweł Raczkowski, Widzów: 7112.