ŁKS Łódź przegrał z Lechem Poznań 1-2 (1-2) w ostatnim sobotnim meczu 3. Kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Dariusza Żurawia pozostają niepokonani.

W 2. minucie mógł paść pierwszy gol w tym spotkaniu. Tymoteusz Puchacz wpadł w pole karne z lewej strony. Minął jednego z rywali, uderzył ale tylko w boczną siatkę.

To co nie udało się na początku meczu wykorzystał w 4. minucie João Amaral wykorzystał kontrę przyjezdnych. Wyszedł na pozycję po prawej stronie wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Michała Kołbę.

W 19. minucie gospodarze wymienili kilka podań w akcji kombinacyjnej. Dani Ramirez zdecydował się na uderzenie z okolicy 16. metra futbolówka poszybowała tuż obok słupka.

W 27. minucie z lewej strony rozegrali rzut rożny na krótko piłkarze Kolejorza, piłka trafiła do Pedro Tiby, portugalski pomocnik uderzył zza pola karnego. Mocne uderzenie bramkarza gospodarzy odbił na rzut rożny.

W 32. minucie Maciej Wolski wpadł w pole karne wycofał piłkę do środka. Tam do niej dopadł Dani Ramírez, przełożył sobie jednego obrońcę i lewą nogą huknął pokonując bramkarza i wyrównując stan meczu.

W 34. minucie Darko Jevtić otrzymał przypadkowe podanie na 18. metrze od Puchacza. Szwajcar zdecydował się na bezpośredni strzał po ziemi. Futbolówka zatrzepotała w siatce tuż przy słupku.

W 43. minucie Ramírez przejął piłkę na środku boiska. Minął kilku rywali niczym slalomowe tyczki oddał do Pirulo, a ten trafił w boczną siatkę.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Tiba zagrał do wbiegającego Amarala, ten stanął oko w oko z bramkarzem łodzian i trafił wprost w interweniującego Kołbę.

W 68. minucie zrobiło się gorąco w poznańskim polu karnym. Z prawej strony dośrodkowanie wykonywali łodzianie. Zakotłowało się pod bramką, Rafał Kujawa uderzył z najbliższej odległości. Jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował ciałem Thomas Rogne.

ŁKS ŁÓDŹ - LECH POZNAŃ 1-2 (1-2)

0-1 João Amaral (4.)

1-1 Dani Ramírez (32.)

1-2 Darko Jevtić (34.)

ŁKS Łódź: Kołba - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak (46. Jan Grzesik) - Ramírez, Piątek, Kalinkowski (46. Ricardo Guima), Wolski (61. Wojciech Łuczak), Pirulo - Kujawa.

Lech Poznań:. van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz - Amaral (73. Filip Marchwiński), . Muhar, Tiba, Jevtić (85. Jakub Moder), Jóźwiak - Gytkjær (81. Paweł Tomczyk).

żółte kartki: Wolski, Bogusz, Ricardo Guima - Pedro Tiba, João Amaral, Muhar, Marchwiński. sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz) widzów: 5 452