Lech Poznań pewnie zwyciężył z niżej notowanym rywalem w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Dawid Kownacki, po zmianie stron kolejne dwa trafienia dołożył Barry Douglas i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości 0:3 (0:1)

Stawką dzisiejszego starcia był awans do tegorocznego finału Fortuna Pucharu Polski, dość niespodziewanie do półfinału awansowała trzecioligowa Olimpia Grudziądz, która w poprzednim etapie wyeliminowała Wisłę Kraków. Przed tym starciem to "Kolejorz" był murowanym kandydatem do awansu, ale jak pokazały rozgrywki, wszystko się może zdarzyć.

Od samego startu goście narzucili swoje tempo gry i przez większy okres czasu piłka znajdowała się na połowie gospodarzy. Dobrze pomiędzy słupkami bramki Olimpii sprawował się Adrian Olszewski. Wynik spotkania otworzył w 23.minucie Dawid Kownacki, który precyzyjnie głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu na trzeci metr.

Gra przebiegała pod dyktando Lecha a jeszcze przed przerwą goście mogli podwyższyć. Sporo miejsca w polu karnym miał Michał Skóraś ale jego strzał padł łupem Olszewskiego.

Po zmianie stron poznaniacy szybko podwyższyli wynik, wstrzelona piłka w pole karne skutecznie została skierowana do bramki przez Barrego Douglasa z najbliższej odległości. Od 55. minuty Olimpia grała w osłabieniu, czerwoną kartką ukarany został Jakub Witasik

Gra w przewadze zemściła się na gospodarzach, już w 58. minucie ponownie Douglas dał o sobie znać, kolejny raz podobnie zamykając akcję. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i to "Kolejorz" mógł cieszyć się z awansu do finału.

Olimpia Grudziądz - Lech Poznań 0:3 (0:1)

22' 0:1 Kownacki

49' 0:2 Douglas

58' 0:3 Douglas

Olimpia Grudziądz: Olszewski – Cabrera (82. Doba), Cywiński, Kaczmarek (69. Zawada), Rzepka (69. Leszczyński), Bojas (69. Karmański), Karankiewicz, Wicki, Klimek, Antkowiak (59. Landowski), Witasik

Lech Poznań: van der Hart – Pereira (78. Velde), Kędziora, Satka, Douglas, Skóraś (65. Ba Loua), Kvekveskiri, Karlstrom (65. Skrzypczak), Marchwiński (70. Kamiński), Ramirez, Kownacki (70. Ishak)