Mecz Piasta Gliwice pomiędzy Lechem Poznań inaugurował 31. kolejkę grupy mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy, było to spotkanie, które pierwszy raz od marca z trybun mogli obejrzeć kibice, jednakże z pewnością nie takiego wyniku oczekiwali po wicemistrzu polski. 0-2 (0-0).

Kibice w Gliwicach na spotkanie z ich udziałem czekali od czwartego dnia marca, lecz wreszcie się doczekali, natomiast obraz jaki zastali podczas trwania pierwszej części spotkania pomiędzy Piastem Gliwice a Lechem Poznań nie napawał optymizmem. Pierwsza odsłona tego widowiska była słaba, żeby nie powiedzieć beznadziejna a z boiska wiało nudą.

W drugiej połowie nadzieje w serca kibiców Piasta wlał Thomas Rogne, który ujrzał drugą żółtą kartkę w efekcie, której musiał opuścić boisko. Gra w osłabieniu jednak wcale nie przeszkodziła "Kolejorzowi" w objęciu prowadzenia, w 66. minucie spotkania kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Jakub Moder, bramka stadiony świata.

Osiem minut później blisko doprowadzenia do remisu był Jorge Felix, jednakże jego strzał głową okazał się minimalnie niecelny. Na siedem minut przed końcem piłka po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego Mikkela Kirkeskova uderzyła w poprzeczkę bramki Mickeya Van der Harta

Minutę później znów znakomicie w bramce spisał się Holender, który kapitalnie odbił strzał Patryka Tuszyńskiego. Wynik spotkania w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Pedro Tiba, który pewnym płaskim strzałem pokonał Frantiska Placha. Piast mimo porażki zachował pozycję wicelidera, natomiast niebezpiecznie blisko znalazł się Lech, który do zespołu "Piastunek" traci zaledwie jedno "oczko".

Piast Gliwice - Lech Poznań 0-2 (0-0)

0-1 Moder (66')
0-2 Tiba (90+4')

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński, Kirkeskov – Milewski, Hateley, Sokołowski (76. Jodłowiec), K. Vida (67. Alves) – Félix, Parzyszek (77. Tuszyński).

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne, Puchacz – Kamiński (79. Marchwiński), Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez (51. Crnomarković) – Gytkjaer (73. Zamaletdinov).

Sędziował: Krzysztof Jakubik