Fatalnie rozpoczęła się wiosna dla Adama Nawałki i jego podopiecznych. Lech Poznań po golu samobójczym w doliczonym czasie gry przegrał na własnym terenie z Zagłębiem Lubin. 

Lech Poznań spotkanie rozpoczął bardzo dobrze. Sytuacje na zdobycie bramek zmarnowali jednak Kamil Jóźwiak, Maciej Makuszewski i Nikola Vujadinović, a piękne uderzenie Macieja Gajosa fenomenalnie wybronił Konrad Forenc. Lech nadal naciskał i dopiął swego w drugiej części spotkania. Pedro Tiba huknął z całych sił na bramkę Forenca, a ten zdołał odbić strzał, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że do bezpańskiej piłki dopadł Christian Gytkjaer i z najbliższej odległości wpakował jądo siatki. 

Po tym trafieniu Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Sztuka udała się po nieco ponad dziesięciu minutach. Z niefrasobliwości defensorów Lecha skorzystał Filip Starzyński i pokonał Jasmina Buricia.

Od wyrównania to Zagłębie nieco lepiej prezentowało się na murawie. Na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry faulowany w polu karnym był Bartłomiej Pawłowski, ale jedenastkę wykonaną przez Starzyńskiego wybronił Burić. 

Wydawać się mogło, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym footbolówkę do własnej bramki skierował Vujadinović.

Zagłębie nieco szczęśliwe, ale wywiozło z Poznania bardzo ważne trzy punkty. Lech zawiódł i wydaje się, że jego dystans do czołówki znów się powiększy.

LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE LUBIN 1-2 (0-0)

1-0 Christian Gytkjaer (66.)
1-1 Filip Starzyński (75.)
1-2 Nikola Vujadinović (90+ s.)

Lech Poznań: Burić - Janicki, Rogne, Vujadinović, De Marco, Makuszewski (84. Klupś), Gajos, Tiba, Jóźwiak (71. Jevtić), Amaral, Gytkjaer (85. Zamaletdinov)

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Oko, Guldan, Balić (86. M. Dąbrowski), Jagiełło, Slisz, Pawłowski, Starzyński, Bohar (90+ Sirotow), Tuszyński (87. Mares)

Kartki: Janicki, Kopacz, Slisz. Sędziował: Tomasz Kwiatkowski. Widzów: 12 719.


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.