Piłkarze Wieczystej Kraków nie przerwali treningów pomimo pandemii koronawirusa. Na treningu pojawiła się policja.

- Piłkarze wicelidera klasy okręgowej Wieczystej Kraków nie przerwali,  mimo panującej pandemii koronowirusa,  swoich zajęć. W tym tygodniu odbyli trzy treningi na swoim boisku. Na pierwszym z nich zjawiła się policja, która sprawdziła liczbę osób, które uczestniczyły w zajęciach - poinformował serwis internetowy gol24.pl.

W tym tygodniu piłkarze Wieczystej Kraków trenowali trzykrotnie. Na każdych zajęciach pojawiła się prawie cała drużyn.

- Wiemy, jaka jest obecna sytuacja, ale szkoda nam tego, co do tej pory wypracowaliśmy w okresie przygotowawczym do sezonu za ciężkie pieniądze naszego sponsora. Decyzja o prowadzeniu zajęć była wspólna - trenerów, zawodników i zarządu klubu. Wypracowaliśmy w tej sprawie wspólne stanowisko - powiedział trener Przemysław Cecherz w rozmowie z gol24.

Piłkarze Wieczystej Kraków mają za sobą obóz przygotowawczy w Turcji i aż 14 meczów sparingowych. Klub bardzo poważnie myśli o awansie do 4 ligi.

- Nie ma obowiązku przychodzenia na treningi. Ci, którzy się boją, nie muszą się zjawiać w klubie. Zabroniłem przyjścia tym, którzy mają katar, męczy ich kaszel, kiepsko się czują, mają złe samopoczucie. Piłkarze otrzymali też zalecenie, aby na treningi zjawiali się przebrani. Chodziło to to, żeby się nie spotykali w szatni, w zamkniętym pomieszczeniu - dodaje Przemysław Cecherz.

Na jednym z treningów pojawiła się policja, by skontrolować liczbę zawodników biorących udział w zajęciach (rząd zakazał zgromadzeń powyżej 50 osób - przyp. red.).

Piłkarze Wieczystej Kraków nadal zamierzają trenować, ale na bieżąco monitorują sytuację.


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.