Podopieczni Mirosława Smyły na inauguracje jedenastej serii gier pokonali ekipę Śląska Wrocław, która do niedawna była liderem rozgrywek. Jedynego gola dla Korony Kielce zdobył Milan Radin.


Spotkanie na Suzuki Arena mogło doskonale się rozpocząć dla piłkarzy Śląska Wrocław, którzy już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Futbolówkę otrzymał Przemysław Płacheta, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Markiem Koziołem, lecz golkiper kielczan okazał się górą.

Podopieczni Vitezslava Lavicki poczuli wiatr w żagle i to oni w pierwszych minutach spotkania byli stroną dominującą. Spotkanie z czasem jednak zaczęło się wyrównywać, choć kielczanie także mieli swoje sytuacje, a najgroźniejsza miała miejsce w 32. minucie, kiedy to Erik Pacinda oddał bardzo groźny strzał na bramkę Matusa Putnockiego, lecz ten udanie interweniował.

W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, ale obie drużyny starały się jeszcze poszukać okazji do zdobycia gola przed przerwą, jednak bezskutecznie. Po zmianie stron zarówno Korona jak i Śląsk wciąż starali się robić swoje, lecz nie dawało to zdobyczy bramkowej.

Kielczanie w 72. minucie przez chwilę cieszyli się z gola, bowiem do siatki trafił Ivan Jukic, lecz po interwencji Pawła Gila został on anulowany. Gospodarze wciąż byli w natarciu, a do siatki mógł trafić Adnan Kovacevic, lecz udanie interweniował golkiper wrocławian.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 79. minucie Korona wyszła w końcu na prowadzenie, a świetnym uderzeniem popisał się Milan Radin. Piłkarze Mirosława Smyły od tej pory zaczęli bronić jednobramkowej zaliczki. 

W końcówce spotkania punkt dla Śląska uratować mógł jeszcze Michał Chrapek, ale Marek Kozioł popisał się doskonałą interwencją i uratował trzy punkty drużynie z województwa świętokrzyskiego.


Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-0 (0-0)

1-0 Milan Radin (79)


Korona Kielce: Kozioł - Szymusik, Pierzchała, Kovacevic (89. Tzimopoulos), Marquez, Dziwniel - Pucko, Cebula (66. Radin), Jukic - Żyro (63. Papadopulos), Pacinda

Śląsk Wrocław: Putnocky - Broź, Puerto, Golla, Stiglec - Łabojko (82. Zivulic), Chrapek, Musonda (53. Marković), Pich - Płacheta - Exposito (77. Szczepan) 

Żółte kartki: Szymusik, Radin - Puerto, Szczepan, Markovic 

Sędziował: Paweł Gil (Lublin) 

Widzów: 3651

Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.