Bez niespodzianki w Kielcach. Korona, która była faworytem starcia ze Stomilem Olsztyn, zrobiła swoje i awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski, choć goście w końcówce postraszyli "złocisto-krwistych".

Początek środowej potyczki był wyrównany, a oba zespoły postanowiły wykorzystać ją na wzajemne badanie się. Z czasem jednak do głosu doszła Korona Kielce, która już w 11. minucie objęła prowadzenie. Jakub Górski uderzył na bramkę, ale Krzysztof Bąkowski udanie interweniował. Przy dobitce jednak był już bezradny, a pokonał go Jacek Podgórski.

Podopieczni Dominika Nowaka dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania okazji do podwyższenia prowadzenia. Z czasem jednak do głosu doszedł Stomil Olsztyn, który stworzył sobie kilka niezłych sytuacji, ale nadal wygrywał zespół z Kielc. Korona tego dnia była jednak konkretniejsza i w 34. minucie na tablicy wyników było 2-0, a na listę strzelców wpisał się Mario Zebić.

"Złocisto-krwiści" w końcówce próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie więcej trafień nie odnotowano. Po zmianie stron, oglądaliśmy bardzo ciekawe starcie, w którym okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. W 55. minucie mogło być już po meczu, bowiem piłkę w siatce umieścił Oskar Sewerzyński. Arbiter jednak nie uznał tego gola i odgwizdał spalonego.

Stomil w kolejnych minutach nie miał już nic do stracenia i postawił wszystko na jedną kartę. Kielczanie mądrze się bronili i skutecznie odpierali ataki rywala, który coraz śmielej poczynał sobie na murawie. Zespół z Olsztyna jednak w końcu dopiął swego i w 89. minucie zdobył gola kontaktowego, którego autorem był Hubert Szramka. Goście próbowali jeszcze wyrównać, ale Korona nie dała wbić sobie drugiej bramki.

Korona Kielce - Stomil Olsztyn 2-1 (2-0)

1-0 Jacek Podgórski (13)

2-0 Mario Zebić (34)

2-1 Hubert Szramka (89)

Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Adrian Danek (62. Marcin Szpakowski), Przemysław Szarek, Mario Zebić, Michał Koj - Jacek Podgórski (62. Jakub Łukowski), Zvonimir Petrović, Oskar Sewerzyński, Miłosz Strzeboński (68. Marko Pervan), Jakub Górski (68. Maciej Bortniczuk) - Mateusz Lewandowski

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski - Damian Ciechanowski, Rafał Remisz, Beniamin Czajka, Jonatan Straus - Brian Galach (46. Karol Żwir), Maciej Spychała (61. Wojciech Reiman), Shun Shibata, Merveille Fundambu (46. Hubert Szramka), Piotr Pyrdoł (61. Łukasz Moneta) - Jakub Mysiorski (62. Patryk Mikita)

Żółte kartki: Szpakowski - Shibata

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)