Zarówno trening, jak i uczestnictwo w zawodach sportowych wymaga odpowiedniego ubioru. Szczególnie ważna jest bielizna piłkarska, gdyż to ona znajduje się najbliżej ciała. Najlepiej sprawdzi się w przypadku aktywnego uprawiana sportu bielizna termoaktywna.

Umożliwia ona regulację temperatury skóry oraz znacznie ułatwia odprowadzanie potu. Dzięki temu osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu nie wychładzają się, a ciało może przy zwiększonym wysiłku „oddychać” nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jakie zalety posiada bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna piłkarska – zalety

Sportowa bielizna to warstwa odzieży, znajdująca się najbliżej ciała, która ma za zadanie zabezpieczyć ciało przed wpływem temperatury i zapewnić właściwe oddychanie skóry. Odzież termoaktywna z długim rękawem posiada funkcję termoizolacyjną, zapewniając odpowiednią temperaturę ciała niezależnie od pogody. Dzieje się tak, ponieważ koszulki z długim i krótkim rękawem odprowadzają wilgoć, dzięki czemu nasza skóra pozostaje sucha. Odzież termoaktywna zapewnia przyjemny chłód podczas upałów lub uczucie ciepła podczas treningów w chłodzie lub w deszczu. Ze względu na odprowadzenie potu eliminuje ona również nieprzyjemny zapach ciała po wysiłku, dzięki czemu odczuwamy znacznie większy komfort po zajęciach.

Bielizna termoaktywna – jak ją nosić?

Używając bielizny termoaktywnej musimy pamiętać, by dobrać odpowiedni rozmiar. Koszulka rozmiar xs założona na krępą sylwetkę może spowodować nadmierne opięcie na ciele, z kolei na niewysokim dziecku bielizna piłkarska będzie zdecydowanie zbyt luźna. W pierwszym przypadku jej założenie wywoła u osoby ją noszącej dyskomfort, w drugim – nie będzie odpowiednio odprowadzać potu. Powinniśmy również dopilnować, by druga, zewnętrzna warstwa odzieży również miała dużą przepuszczalność. Kupując bieliznę termoaktywną nie musimy kupować produktów nawet tak renomowanych firm, jak Nike czy Adidas. Lepiej skupić się na wyrobach firm, które specjalizują się w wytwarzaniu wysokiej jakości bielizny termoaktywnej, takich jak Berens.

Bielizna sportowa – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Miejscem, w którym często dokonujemy zakupów, jest strona internetowa. To tam możemy zapoznać się z tabela rozmiarów, która dokładnie określi, jaki rozmiar będzie dla nas najlepszy. Musimy jedynie dokonać pomiarów obwodu klatki piersiowej, pasa oraz bioder oraz podać wzrost. Możemy indywidualnie dostosować stronę, by mieć pewność, iż zakupiona bielizna nie będzie ani zbyt ciasna, ani zbyt obszerna. Za długi rękaw nie będzie problemem, jeśli jednak koszulka będzie zbyt wąska w klatce piersiowej, jej noszenie będzie niewygodne.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.