Już od wielu lat towarzyszą tobie i innym graczom hazardowym liczne maszyny wrzutowe typu jednoręki bandyta. Są to gry, które obecne są na rynku od końca XIX wieku!

Przez ten czas niesamowicie ewoluowały, choć ich pierwotny charakter pozostał taki sam. Nie da się ukryć, że obecnie w kasynach internetowych spotkasz liczne gry jednoręki bandyta owoce, które można podzielić na kilka kategorii. My postanowiliśmy się zająć wersjami klasycznymi, wideo slotami oraz maszynami z jackpotem.

Klasyczne automaty

Choć obecnie w kasynach internetowych spotkasz wiele nowoczesnych maszyn wrzutowych, które odznaczają się wyjątkową grafiką, to jednak wciąż sporo graczy hazardowych ceni sobie klasyczne automaty. Są to gry, które w elektronicznej wersji prezentują się często niczym jednoręcy bandyci, których znasz z salonów gier czy kasyn naziemnych. Istnieje kilku mniejszych oraz większych deweloperów, którzy specjalizują się właśnie w takich maszynach. Są to Wazdan, Novomatic, Playtech, IGT, Betsoft czy Aceking. Można rzecz, że takie klasyczne automaty do gier to w wielu przypadkach wręcz repliki tradycyjnych maszyn wrzutowych. Zazwyczaj składają się z 3 czy 5 bębnów z 1, 3 czy 5 liniami wygrywającymi. Na ekranie komputera czy telefonu prezentują jakby żywcem wyciągnięte z baru czy salonu. Odznaczają się niezwykle prostą grafiką, dźwiękami. Mogą przynosić mniejsze lub większe wygrane. Z reguły klasyczne automaty do gier to owocówki, sloty typu hot spot. Mogą, choć nie muszą zawierać specjalnych symboli jak Wild czy Scatter. Bywa też, że mają wbudowany jackpot.

Automaty wideo

Z pewnością o wiele większym powodzeniem cieszą się w kasynach automaty wideo. Są to maszyny wrzutowe oparte o klasycznych jednorękich bandytów, jednak ze znacznie lepszą warstwą dźwiękową oraz przede wszystkim graficzną. W ich wypadku zwykle zetkniesz się z tytułami składającymi się z co najmniej 5 bębnów. Z pewnością 5 walców to standard w tej kategorii, choć zdarzają się i sloty z 7 czy nawet 9 bębnami. Automaty wideo mają przy tym o wiele więcej linii wygrywających, albowiem ich liczba może wynosić 10, 15, 20, 25, 40, a nawet często wykorzystywany jest w nich system 243 ways to win. Jednak cenione są w szczególności za wszelkie symbole i gry dodatkowe. Praktycznie każdy wideo slot ma symbole wild oraz scatter. Te pierwsze zastępują wszystkie standardowe znaki na bębnach, a te drugie mogą przynosić darmowe spiny jak i gwarantują wygrane bez konieczności znalezienia się na danej linii. Producenci często uatrakcyjniają swe maszyny, dodając do nich gry bonusowe. W ten oto sposób rozgrywka staje się ciekawsza, jak i również możesz liczyć na więcej wygranych.  

Automaty wideo posiadają wyjątkową grafikę, często z ciekawymi animacjami, filmami. W dodatku zapewniają bardzo zróżnicowane zakłady, gdyż możesz na nich z reguły zagrać za bardzo niskie stawki, rzędu 0.01 czy 0.10 euro jak i za wysokie: 50 lub więcej euro. Wiele dostępnych w ofercie kasyn automatów wideo tworzonych jest na licencjach, przez co nawiązują do znanych filmów, bajek czy komiksów.

Automaty z jackpotem

Jeśli jesteś zainteresowany bardzo wysokimi wygranymi, to z pewnością przypadną tobie do gustu automaty ze stałym lub progresywnym jackpotem. Są to maszyny wrzutowe, które oprócz standardowych wygranych za układy gwarantują również specjalne pule do wygrania. Sloty z jackpotem to tak naprawdę rozwinięcie automatów wideo. Można je rozgraniczyć na stałe i progresywne. Te ze stałym jackpotem mają z góry ustaloną wysokość puli. Progresywne z kolei rosną wraz z ilością obstawianych zakładów. Jeśli połączone są w sieci wielu kasyn, to mogą urosnąć do kwoty nawet kilkunastu milionów euro! Aby liczyć na jackpota musisz w grze stawiać wyższe niż zwykle stawki. Zazwyczaj rozgrywka o jackpota polega na grze bonusowej, w której to kręcisz kołem czy odsłaniasz poszczególne pola.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.