Zdobycie dużej wygranej w zakładzie bukmacherskim to marzenia każdego gracza. Jak się okazuje rekordowe kwoty wygranych padają. W tym tekście wskażemy największe w historii zakłady piłkarskie wraz ze spektakularnymi kwotami.

Rekordowa kwota wygranej - kto wygrał najwięcej na zakładach piłkarskich?


Największą wygraną do tej pory w zakładach piłkarskich jest 650 000 £ -  czyli 100 £ po kursie 6542/1.

Ta wygrana była sporym zaskoczeniem dla gracza, choć tuż przed zakończeniem obstawiania miał dość spore szanse - wynoszące 6542/1. Wówczas też zdecydował się zainwestować 100 funtów, co okazało się mistrzowskim posunięciem. Wszystkie decyzje okazały się trafne, a na podsumowanie mężczyzna dostał... bagatela 650 000 funtów.

Jak można przeczytać na stronie takiej jak www.pzbuk.pl opisywana wyżej historia nie jest jedyną. Kolejna, rekordowa wygrana wynosiła bowiem aż 585 000 £ - 80p po kursie 683 738/1. Tyle udało się wygrać mężczyźnie z Malty, który był ostrożny podczas gry i na ogół inwestował tylko 1 €, czyli około 80 pensów w GBP. Sytuacja to miała miejsce podczas ostatniego meczu Liverpoolu na Stamford Bridge wraz z Chelsea, która była faworytem. Gracz postawił jednak na zwycięstwo  Liverpoolu, na które trzeba było długo czekać, gdyż do 87 minuty meczu był remis. Dopiero na sam koniec spotkania były obrońca Chelsea - Glen Johnson zdobył zwycięskiego gola, który dał graczowi z Malty tak ogromną wygraną.

Inne, spektakularne wygrane w zakładach piłkarskich

Inną, wysoką wygraną w zakładach piłkarskich była ta rzędu 500 000 GBP - tj. 30 pensów po kursie 1,6 mln/1. Co ciekawe, autor tego sukcesu odrzucił tradycyjny sposób obstawiania meczów piłkarskich i skupił się na przewidywaniu zwycięzców rozgrywek przed rozpoczęciem sezonu 2000/01.

Interesujący jest także sposób gry zawodników, którzy obstawiali wyniki dziewięciu rozgrywek piłkarskich - pięciu poziomów w Anglii, trzech w Szkocji i Lidze Mistrzów, a następnie jeszcze innych zawodów. Szanse na wygraną wyniosły wówczas 1,6 m/1, czyli bardzo mało, ale gracze obstawili mała kwotę - 30 pensów. Po wygranej otrzymali zwrot w wysokości ponad 500 000 funtów. Omawiana sytuacja miała miejsce podczas finału Ligi Mistrzów, kiedy Bayern Monachium grał z Walencją.

Na nie mniej spektakularną wygraną "trafił" gracz, który obstawiał mecze piłkarskie w 2011 roku. Wygrał wówczas  272 000 £ - 2,50 £ po kursie 108 800/1. Sytuacja ta dotyczyła meczu Inter Mediolanu, który był wówczas mistrzem Europy i podejmował w spotkaniu Barcelonę, uważaną za najlepszą drużynę na świecie. Wydawało się oczywiste, że to właśnie "Barsa" wygra. Jeszcze 5 stycznia jeden z graczy obstawił zwycięstwo Athletic Bilbao, aby zremisować z nimi w remisie Copa Del Rey. Wynik taki wydawał się wręcz nierealny, aż doszło do sytuacji, że w czasie meczu Barcelona objęła prowadzenie 1: 0. Mogło to oznaczać porażkę dla gracza, ale wyrównujący gol padł w 85. minucie. Nie wystarczyło to co prawda sam Bilbao zrobił postępy, jednak spowodowało, że Ladbrokes wygrał wówczas rekordowe 272 tys. przy początkowym zakładzie zaledwie 2,50 £.

Wartym przytoczenia jest również przypadek gracza, który wygrał od 185 000 £ do 50 £ po kursie 3700/1. Postawił zaledwie 50 £ na 20 różnych wyników meczów, co raczej nie dawało nadziei na to, że odzyska zainwestowaną kwotę. Jego wybory odnosił się do meczy takich drużyn jak Newcastle United, Lincoln i Inverness obok europejskich potęg, takich jak jak Real Madryt, Barcelona i Bayern Monachium. W efekcie gracz zyskał aż 185 tysięcy funtów.

Wskazano wyżej pięć największych i najbardziej spektakularnych zwycięstw w zakładach piłki nożne. Jak się okazuje na ich przykładzie los bywa przewrotny i zaskakujący i czasem niewielki zakład może dać ogromną wygraną.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.