Ekstraklasa już od bardzo dawna ma przypiętą metkę loteryjnej ligi, która jest bardzo ciężka do obstawiania w zakładach bukmacherskich. Prezentujemy kilka faktów oraz wskazówek, jak typować rodzime rozgrywki, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.

Piątkowe nudy

Czy istnieje coś bardziej nudnego, monotonnego i mało emocjonującego, jak piątkowe mecze w PKO BP Ekstraklasie? Wydaje się, że nie. Niemal w każdej kolejce pierwsze spotkania są bezbarwne i pozbawione emocji, co warto wziąć pod uwagę w kontekście obstawiania polskie ligi. Nie ma co zatem stawiać zakładów na dużą liczbę goli, bo w piątkowe mecze kończą się zazwyczaj skromnymi wygranymi lub nawet bezbramkowymi remisami. Najlepiej w trakcie typowania omijać piątkowe mecze – nie dość, że działają nasennie, mogą również zakończyć się mało oczywistymi wynikami.

Częściej wygrywają gospodarze, remisy coraz rzadsze

Mecze PKO BP Ekstraklasy z roku na rok kończą się rezultatem ze wskazaniem na zwycięską drużynę. Co ciekawe, blisko połowa rozegranych meczów kończy się zwycięstwem gospodarzy. Statystyki w sezonie 2020/2021 mówią same za siebie, aż 47% spotkań padło łupem miejscowej drużyny, tylko 33% spotkań kończyły się wygraną piłkarzy z zespołu przyjezdnego. Co warte odnotowania, remisy stają się coraz bardziej rzadkością w rozgrywkach polskiej, najwyższej klasy rozgrywkowej. Tylko 20% spotkań kończy się podziałem punktów. Wniosek jest jeden, nie warto obstawiać wyników remisowych, bowiem powodzenie takiego zakładu jest mało prawdopodobne.

Dokładna analiza

Zasada taka, jak w przypadku obstawiania każdej, innej ligi na świecie. Gruntowna analiza to podstawa przed zagraniem PKO BP Ekstraklasy na kuponie. W sieci znajduje się bardzo dużo statystyk na temat polskiej ligi. Nawet oficjalna strona PKO BP Ekstraklasy oferuje bank statystyk w oparciu o dane z popularnego serwisu InStat. Warto również zapoznać się z informacjami podawanymi przez serwis EkstraStats, który dokładnie analizuje przebieg rozgrywania Ekstraklasy i przedstawia ligę za pomocą liczb i ciekawostek.

Faworyci tylko na papierze

Polska liga jest nieprzewidywalna i można śmiało rzec, że jednoznacznych faworytów w tych rozgrywkach zwyczajnie nie ma. Są drużyny z większym prawdopodobieństwem zwycięstwa, jednak w polskiej lidze „pewniaków” nie ma. Każdy może wygrać z każdym, Stal Mielec uważana za outsidera ligi i głównego faworyta do spadku pokonała po niezłej grze Legię Warszawa – głównego pretendenta do zdobycia tytułu mistrza kraju. Jak widać wszystko jest możliwe, warto to wziąć pod uwagę w trakcie typowania i nie zaleca się obstawiania na podstawie samych notowań kursowych.

Czy warto zatem obstawiać polską ligę? To już kwestia indywidualna, jednak dzięki solidnej analizie i przede wszystkim chłodnej głowie można wytypować zwycięzców i zwiększyć szanse wygranej na zakładach bukmacherskich. Legalni polscy bukmacherzy najchętniej promują zakłady na Ekstraklasę, bardzo często można znaleźć bardzo atrakcyjne kursy na poszczególne spotkania. Jeśli chcesz skorzystać z sugestii innych typerów, to warto sprawdzić darmowe typy na Ekstraklasę w serwisie ProTipster.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.