Jagiellonia Białystok zremisowała 2-2 (1-1) z Górnikiem Zabrze w najciekawszym sobotnim meczu 24. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 18. minucie gospodarze stworzyli dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Do wybitej piłki przed szesnastką dopadł Guilherme oddał strzał słabszą noga. Martin Chudý sparował na rzut rożny.

W 21. minucie sędzia Jarosław Przybył podyktował karnego dla Jagiellonii Białystok. Sędzia z Kluczborka po zapoznaniu się z materiałem wideo podtrzymał swoją decyzję.

W 23. minucie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Guilherme i pewnym strzałem w prawą stronę umieścił piłkę w siatce. Bramkarz Górnika rzucił się w przeciwnym kierunku.

W 25. minucie piłkarze Górnika Zabrze odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób doprowadzając do remisu. Składną akcję gości wykończył Szymon Żurkowski wykorzystał podanie od Janisa Mistakidisa. Młody pomocnik mocnym strzale na dalszy słupek pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

W 54. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie Duże zamieszanie w polu karnym gospodarzy okazję mógł wykorzystać Ishmael Baidoo, ale został zablokowany przez obrońców.

W 57. minucie na dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne zdecydował się Bodvar Bodvarsson. Zakotłowało się przed bramką. Arvydas Novikovas dostał piłkę przymierzył raz uderzenie zostało zablokowane. Przy powtórce Martin Chudý nie miał szans, musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

W 89. minucie Mateusz Matras dośrodkował z prawej strony, a strzałem głową do remisu doprowadził najlepszy snajper Górnika Igor Angulo

W doliczonym czasie gospodarze mieli jeszcze okazję na trzeciego gola, ale po zamieszaniu tuż przed bramką i strzale Jakuba Wójcickiego piłkę z linii wybił Przemysław Wiśniewski.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - GÓRNIK ZABRZE 2-2 (1-1)

1-0 Guilherme (23.) karny

1-1 Szymon Żurkowski (25.)

2-1 Arvydas Novikovas (57.)

2-2 Igor Angulo (89.)

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Böðvarsson - Novikovas, Poletanović (90. Bartosz Kwiecień), Romanczuk, Imaz (70. Martin Pospíšil), Guilherme (85. Jakub Wójcicki) - Šćepović.

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Mystakídis (61. Igor Angulo), Żurkowski, Matras, Gwilia (72. Adam Örn Arnarson), Baidoo (66. Jesús Jiménez) - Wolsztyński.

żółte kartki: Poletanović, Arsenić, Runje - Sekulić, sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork), widzów: 7 162